3 tipy pro zútulnění terasy

0

Terasa dnes patří k nedílnému vybavení moderního domu, v podstatě je takovým jeho prodloužením. Právě tady totiž hlavně v letních měsících rádi trávíme čas posezením s přáteli, lenošením s knihou nebo připravováním lahodných grilovaných pochoutek. Jak si z ní vykouzlit dokonalou oázu, ze které se vám nebude chtít hnout?

Udělejte si pohodlí

I na terase můžete mít pohodlí jako v obýváku. Křesla, lehátka a dokonce i sedací soupravy přizpůsobené do exteriérového prostředí dnes seženete zcela běžně. Nechcete-li prostor zbytečně přeplácávat, zvolte skladné kousky. Můžete s nimi snadno manipulovat a přenášet je z místa na místo podle potřeby a počtu vašich hostů, jako třeba taburety, sedací pytle nebo vaky. Podcenit byste neměli ani podlahu na terase, její povrch se totiž významně podílí na celkovém komfortu. Trefou do černého budou terasová prkna z WPC. Tento moderní kompozitní materiál je bezúdržbový a navíc extrémně odolný. Čelit dovede vodě, vlhkosti, chemikáliím, plísním, houbám a dokonce i slunečním paprskům – nepřehřívá se, ani nebledne. Dřevoplast navíc vypadá přirozeně a je ekologicky šetrný.

Posviťte si

Především v letních horkých měsících se může venkovní posezení na terase protáhnout do pozdních nočních hodin. Abyste si kouzelnou atmosféru mohli užít i po západu slunce a nemuseli po setmění utíkat hned do domu, posviťte si. Zvolte osvětlení, které je nejen praktické, ale také dekorativní. Nejlépe se zde uplatní solární a LED svítidla či stojací lampy, které můžete přesouvat podle potřeby. Kromě klasických venkovních světel tady skvěle vypadají lucerny, svíčky, lampiony či světelné řetězy, které se postarají o takřka magické efekty.

Obklopte se zelení

Terasa by měla být nejen oázou klidu, ale také oázou zeleně. Právě té se nám totiž v dnešním přetechnizovaném světě dostává poskrovnu. Protože ale blahodárně působí na naši psychiku, měli bychom se jí obklopovat co nejvíce. Ozdobte si proto terasu rostlinami, a to jak těmi stálezelenými, které vydrží v květináči celý rok, tak i různými letničkami, které prostor krásně provoní a probarví. Vybírejte je tak, aby kvetly celou sezónu a mohli jste se tak kochat jejich krásou nepřetržitě. Zasadit je můžete do truhlíků, květináčů nebo závěsných košů, s nimiž ušetříte spoustu místa. Efektně vypadají i různé stojany, stupňovité police, schůdky či opěrné konstrukce, po nichž se rostliny pnou. Tak ať žije zelené království!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno