full screen background image

5 čajů, které vám pomohou zhubnout

Trápí vás přebytek kilogramů a přemýšlíte, jak své snažení o redukci hmotnosti podpořit? Vyzkoušejte některý z čajů, který podporuje metabolismus, správné fungování trávicího ústrojí a urychluje hubnutí. Většinu těchto čajů můžete popíjet po celý den.

 

1) Pu-erh

Oblíbeným a známým čajem, který funguje při spalování kilogramů jej čaj Pu-erh. Tento speciální druh čaje pochází z Číny a zde se pije už několik staletí. Má specifickou zemitou chuť a má téměř blahodárné účinky.

Obsahuje železo, zinek, vápník, hořčík a malé množství kofeinu. Pokud si před každým jídlem dáte šálek tohoto čaje, budete velmi příjemně překvapeni, jak rychle jídlo vaše tělo stráví. Čaj Pu-erh dokáže pročistit střeva, nabudit organismus a podpořit rychlejší spalování.

 

2) Oolong čaj

Zajímavým čajem, který podporuje hubnutí je čaj Oolong. Tento druh čaje doporučují dokonce i některé celebrity, mezi nimi například americká moderátorka Oprah Winfrey. Oolong dokáže spalovat tuky ještě víc než zelený čaj. Stačí, když si denně dopřejte dva šálky tohoto čaje. Samozřejmostí je pít čaj neslazený a nijak jinak neochucený.

 

3) Bílý čaj

Pro milovníky jemných chutí je ideální volbou bílý čaj. Ten podporuje nejen rychlejší spalování, ale také zabraňuje tvorbě tuku. Bílý čaj obsahuje kofein, má pozitivní účinky na metabolismus a navíc působí blahodárně i na střeva. Nezatěžuje trávení a bude vás bavit svou jemnou a příjemnou chutí. Bílý čaj je opravdovým pohlazením.

 

4) Rooibos

Známým a vyhledávaným čajem je také Rooibos. Tento druh čaje můžete pít celý den, je vhodný pro děti a dokonce i pro těhotné ženy. Neobsahuje žádný kofein, tein ani žádná kalorie. Dokáže zrychlit spalování, odbourává tuky a navíc obsahuje látky, které snižují riziko nachlazení i vážných onkologických onemocnění. Velkou výhodou tohoto čaje je také to, že reguluje krevní tlak.

 

5) Zelený čaj

Lidé, kterým chybí energie na cvičení nebo na denní povinnosti sáhnou většinou po zeleném čaji. Zelený čaj obsahuje kofein, dokáže podpořit správné trávení a navíc zabraňuje ukládání tuků. Tento čaj vás nemotivuje ke cvičení a aktivnímu plnohodnotnému životu. Pít jej můžete denně, ale ve večerních hodinách jej omezte, abyste mohli klidně spát.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *