full screen background image

5x proč v zimě na chalupu

Začínáte plánovat zimní dovolenou a říkáte si, kam jen pojedete a kam utečete od každodenních starostí? Lyžování je skvělý sport i příjemný relax (pro někoho), ale to v tomto období musíte vyrazit spíše do Alp, protože u nás v horách bude nasněženo spíše až během ledna.

Kam tedy na dovolenou přes zimní prázdniny? Vydat se za teplem k moři? Ale to také není zimní dovolená pro každého a navíc je to daleko. A co třeba na chatu? Ano na chatu si můžete jet odpočinout i přes zimní měsíce nejen během letních prázdnin. V současnosti se pobyt na horách a na chatách stává oblíbenou záležitostí i přes zimní svátky. Proč právě na chalupu?

 

1) Odpočinek za rohem

Pravdou zůstává, že chatu, ať ji máte či nikoliv, můžete najít i kousek od vašeho bytu. Tedy pokud nemáte čas ani chuť v zimním čase nikam cestovat, bude chata pro váš relax ideální řešení. Chatu si můžete i na nějaké období třeba jen pronajmout a užít si tak dovolenou se vším všudy, bez zbytečných starostí. Mnohé chaty nabízejí veškerý komfort jako v hotelu, a tak se nemusíte bát, že by vám tam něco chybělo. A hlavně máte zmiňovaný luxus po ruce. Také česká krajina je i v zimě velmi krásná, obzvláště když je bílo. Není tedy o čem přemýšlet.

 

2) Levné a dostupné

Jak už bylo zmiňováno výše, chaty mohou nabízet veškeré služby jako hotely, ale ubytování je levnější. Tedy většinou jsou služby, které chaty nabízejí, za rozumnou cenu. Takže si můžete dovolenou doma na chatě užít v poklidu a nemusíte na ni měsíce šetřit. Ti z vás, kdo chalupu vlastní, ušetří ještě více. Možná si trochu připlatíte za brikety do krbu, ale zase budete vědět, že šetříte životní prostředí.

3) Každodenní romantika

Jelikož většina chat se nachází v přírodě, budete se moci každý den uklidňovat romantickým pohledem skrz tichou krajinu a každý den si budete moci udělat zdraví prospěšnou procházku. Večer u krbu na dece si uděláte s partnerem romantický večer se sklenicí vína, knížkou nebo třeba nějakou společenskou hrou. I samotné přitápění v krbu bude příjemná a netradiční činnost pro někoho, kdo v domečku s krbem nežije a neřeší topení každý všední den. S sebou na chalupu se vám budou hodit dubové brikety nebo pelety, které mají nízkou míru popelnatosti a vysokou výhřevnost. Pokud použijete pelety na topení, mohou se vám hodit také jako alternativa podestýlky pro vaše mazlíčky.

 

4) Ticho a pohoda

Dalším plusem pobytu v přírodě a na chatě je okolní ticho. Nic vás nebude vyrušovat při žádné činnosti. Každou chvíli si budete moci řádně vychutnat. Čas se vám zastaví. Budete si připadat jako ve snu. Vaši pohodu nebudou narušovat žádné vnější vlivy. Bez televize a internetu si také krásně vyčistíte hlavu.

 

5) Čas pro sebe

Poslední bod navazuje na ten předchozí. V prostředí, ve kterém se chata či chalupa nachází, můžete v tichosti přemýšlet ovšem, co vás napadne. Vše na co jste během roku neměli čas, můžete shrnout a zhodnotit. Urovnáte si myšlenky, utřídíte povinnosti a zvážíte vlastní potřeby. A domů se vrátíte jako nový člověk.

Může být lepší dovolená?
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *