full screen background image

7 důvodů proč pít kávu

Bez šálku kávy si mnozí z nás nedokážou představit ráno. Někteří proto, že jsou na ní závislí, některým zkrátka jen chutná a cítí se po ní nabuzení. Tak či tak, pití kávy zcela jistě přináší určité benefity. Proč tedy kávu pít?

 

1. Budete chytřejší

Díky obsahu kofeinu nás káva dělá chytřejšími. Cítíte na sobě únavu? Jeden šálek kávy vás dokáže nabudit tak, že jste téměř ihned bystřejší, zvýší se rychlost vašich reakcí, zlepší se logické uvažování i koncentrace.

 

2. Snížení rizika rakoviny

Kvalitní zrnková káva snižuje riziko rakoviny. Britské výzkumy ukazují, že díky antioxidantům, které jsou obsaženy v kávě, se snižuje například riziko rakoviny dělohy až o 7 %.

 

3. Podpora trávení

Káva podporuje vaše trávení. Díky ní se ve vašem žaludku tvoří více žaludečních šťáv, a vaše trávení je tak kvalitnější. Proto je káva také skvělým pomocníkem při hubnutí. Pozor si však na kávu dávejte, pokud máte vysoký tlak, jste těhotné nebo trpíte žaludečními vředy.

 

4. Snižuje stres

Je prokázáno, že díky krásnému aroma kávy, se snižuje hladina stresových hormonů. Pokud tedy ucítíte nádherně vonící kávu, ihned se vám zlepší nálada! I díky omamné vůni kávy je tento nápoj jedním z nejvíce oblíbených nápojů po celém světě. Konkurují jí také sypané čaje, víno a kakao.

 

5. Prevence onemocnění jater

Vědecké studie prokázaly, že jeden šálek kávy denně vás může ochránit od cirhózy jater. Pokud navíc vypijete denně více alkoholu, než je průměr, můžete kávou své tělo chránit i od ztučnění jater.

 

6. Dělá nás šťastnými

Díky kávě můžete být šťastnější! Je prokázáno, že dvě až tři espressa denně dokáží podpořit produkci dopaminu, serotoninu a noradrenalinu, tedy hormonu štěstí, které mají vliv na náš mozek. Pokud tedy máte v práci kvalitní kávovar, dopřejte si kávu každý den a jen tak vás něco nerozhází!

7. Kávou proti Alzheimerově chorobě

Pokud každý den dodáte vašemu mozku trochu kofeinu, snižujete tím riziko Alzheimerovy choroby. Musíte však začít zavčas, pokud začnete pít kávu až po 65. roku života, nesnížíte tím riziko nijak výrazně. I tehdy však můžete průběh nemoci zmírnit.

Ať už svým aroma, skvělou chutí nebo téměř zázračnými účinky… káva si vás prostě získá! Zrnková káv nebo mletá, můžete se spolehnout, že vám přinese jen samé benefity!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *