full screen background image

8 základních pravidel pro použití barev v interiéru

Barvy ovlivňují naše životy mnohem více, než si myslíme. Vždyť i při zařizování bydlení klademe větší důraz na výběr odstínů, a až pak se zabýváme designem a stylem vybavení. Pokud jste se právě pustila do rekonstrukce a nechcete při výběru barev udělat chybu, dodržujte následující pravidla. Společně s malíři a natěrači z řemeslnického cechu EKOMPLEX jsme pro vás připravili 8 praktických tipů pro vytvoření harmonického prostředí.

 

1. Módní trendy

Malíři Zlín upozorňují, že ačkoliv jsou trendy atraktivní, většinou je brzy vystřídají další. A chcete-li, aby vám bydlení dělalo radost dlouhodobě, raději koncept důkladně promyslete.

2. Velké plochy

Vymalujete-li velké plochy (tzn. stěny, strop, sádrokartony…) dominantní barvou, výsledek pravděpodobně nebude působit dobře. Velké plochy by měly být barevně neutrální.

3. Výrazné barvy

Zatímco větší plochy ponecháte neutrální, menší předměty a doplňky zvolte ve výraznějších barvách.

4. Tmavé barvy

V případě většího prostoru můžete použít tmavé barvy, které interiéru dodají na eleganci. Opatrná buďte v menších místnostech – tmavé barvy opticky zmenšují prostor a ubírají světlo. A nezapomeňte, že jinak působí na vodorovných a jinak na svislých plochách.

5. Podlaha

Ne nadarmo se říká „mít pevnou půdu pod nohama“. Podlaha by měla být stabilní, stejně jako pracovní plochy a schody. Raději se vyhněte barevným experimentům a volte klasiku.

6. Stěny a strop

Nechtěného optického zmenšení prostoru dosáhnete například svislými plochami tmavého nábytku, proto byste od nich měli odvést pozornost vzdušnými barvami.

7. Přírodní barvy

Natěrači Zlín nedají dopustit na přírodní barvy, které uklidňují a působí pozitivně na lidskou psychiku.

8. Počet barev

Nechcete-li mít doma cirkus, zařiďte si místnost jen ve dvou či třech barvách. Pestrobarevné kombinace by zbytečně odváděly vaši pozornost.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *