Back to school: Ano, už zase

0

Zdá se, jako by prázdniny začaly teprve před chvílí, přitom už je třeba zase myslet na návrat do školních lavic. Aspoň tedy z pozice rodiče. Je nutné ověřit, jaké školní potřeby jsou ještě v použitelném stavu a které bude potřeba koupit. Nejlepší totiž je nakoupit ještě před tím, než to udělají i všichni ostatní rodiče. Koncem srpna je totiž třeba takový výběr batohů mnohem menší než v červenci.

Co všechno byste měli před začátkem nového školního roku zkontrolovat? Je toho docela dost. Starší děti už si dokážou samy říct, co potřebují, u těch mladších leží povinnost na rodičích. Takže pojďme na to.

Základem je vyhovující batoh či aktovka

Dítě ji nosí na zádech každý den, proto by měla být v pořádku. Nevyrostlo už vaše dítko ze své malé aktovky? Říkalo vám, že už je na aktovku příliš velké a přálo by si raději batoh? Nebo máte doma budoucího prvňáčka a výběr tašky vás čeká poprvé? Pak si určitě projděte rady, jak vybrat zdravý školní batoh, a rozhodně na něm nešetřete.

Co tradičně děti užijí?

Ze seznamu školních pomůcek můžeme vypíchnout zejména:

  • desky na sešity,
  • desky na abecedu,
  • kufřík na vybavení na výtvarku,
  • kapsář na školní lavici,
  • sáčky a vaky na oblečení na tělocvik,
  • desky na číslice
  • a samozřejmě penál.

Zkontrolujte, zda tohle všechno vaše dítko má, a nezapomeňte ani na vybavení na výtvarku, toho je docela dost od kufříku, přes zástěrku až po ubrus na lavici.

Nezapomeňte ani na pomůcky, jež nejsou vyloženě školní

Pak tu jsou ještě věci, které sice nejsou vyžadovány pro výuku, ale za nezbytné je rozhodně považujeme. Peněženka, pláštěnka (i na batoh!), klíčenka, box na svačinu, láhev na pití.

A co naopak nekupovat? Nekupujte sešity, ty budou levnější na začátku září a rozhodně jich bude dost – na rozdíl od batohů a penálů, jejichž výběr bude omezenější, protože je lidé vykoupí. V některých základních školách navíc sešity zajišťuje sama škola, takže byste je možná kupovali zbytečně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno