Bazén je dobrou investicí

0

Tropických dní v našich zeměpisných šířkách přibývá, což mnozí lidé berou nelibě. Schovat se totiž před vedrem není tak snadné jako před zimou, kdy se stačí jen teple obléci. Jednou z možností, jak čelit vysokým letním teplotám alespoň doma, je zahradní bazén.

Cena nemusí být vysoká

Hodně lidí si myslí, že bazény jsou velmi nákladnou záležitostí. Nemusí tomu tak být vždy. Existují i nadzemní menší typy, které se dají pořídit za pár tisícovek, případně nižší desítky tisíc.

Takovýto jednoduchý plastový bazén obvykle není příliš velký, a tudíž se v něm nedá příliš dobře plavat. Kdo však potřebuje pouze něco, v čem se může zchladit, nemá nad čím přemýšlet. Ovšem lidé mající ambice zlepšit si plaváním kondici a třeba i něco zhubnout musí volit jiný druh vodní plochy.

Klasika něco stojí

Větší bazény jsou už podstatně dražší a zabudovávají se do země. To mimo jiné znamená i nutnost stavebních prací, což je nepříjemnost, kterou je potřeba strpět. Zapuštěný bazén je však v mnoha ohledech lepší. Když je dostatečně velký, dá se v něm poměrně dobře plavat. Nicméně toho lze dosáhnout i při menších rozměrech.

Do takovýchto vodních ploch se totiž dá nainstalovat také protiproud, což je zařízení, které plavci znesnadňuje pohyb vpřed. Takto lze docela dobře posílit své tělo a obecně zlepšit fungování svého organismu.

Intenzita protiproudu se dá samozřejmě snižovat či zvyšovat podle výkonnosti plavce. Také je možné si s jeho pomocí udělat příjemnou bublinkovou koupel.

Specialita

Standardní zapuštěné bazény nejsou z profilu skoro vidět, ale pořád trochu narušují ráz krajiny. Kdo chce mít zahradu dokonalou v každém ohledu, sáhne raději po přelivovém bazénu. Ty jsou výjimečné hlavně v kopírování terénu krajiny. Voda je tudíž ve stejné rovině jako zem.

Takovéto typy bazénů je možné si pořídit za kupodivu docela slušné peníze, a sice u společnosti ALBIXON.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno