Bylinky pro vaše zuby

0

Zdravé a krásné zuby jsou vizitkou každého z nás. Zadarmo je ovšem nezískáme, vyžaduje to totiž speciální péči a úsilí. Základem je správné čištění minimálně dvakrát denně jemným zubním kartáčkem, od věci není ani používání dentální niti či mezizubního kartáčku. Pro zdravý chrup je důležitá také pravidelná návštěva zubaře dvakrát ročně.

 

Prevence je základ

Vedle těchto všem dobře známých způsobů existují ještě i další možnosti, jak dbát na prevenci a předejít tak problémům, které nás dovedou pořádně potrápit. Ať už je to „obyčejný“ zubní kaz, či vážnější paradontózu nebo zánět dásní. Vyzkoušejte fígle našich babiček a stejně jako ony vsaďte na bylinky. Ty fungují nejen jako účinná přírodní prevence, ale také nám pomáhají zbavit se nejrůznějších neduhů, které se objeví. Některé jsou ideální pro čištění, další pro vyplachování úst, jiné urychlují hojení a regeneraci. A které rozhodně stojí za vyzkoušení?

 

Prověření pomocníci

Největším strašákem je dozajista paradontóza, která vede k vypadávání zubů. Naše babičky na ni používaly třeba šalvěj lékařskou, osvědčily se jim také tinktury z hřebíčku, které se vyznačují svými antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi. Tyto bylinky najdete spolu s dalšími, jako jsou řepík, heřmánek, nátržník, máta či fenykl v bylinných zubních pastách.  Nemusíte se tak vydávat na sběr zázračných léčivek, stačí se poohlédnout po přírodní bylinné kosmetice, v jejíž produktech jsou tyto rostlinné extrakty a silice obsaženy. Bez problémů dnes seženete bylinné ústní vody či roztoky na dásně, které slouží k ošetření zánětlivých onemocnění ústní sliznice či aftů.

 

Dejte šanci přírodě

Právě přírodní kosmetika se dostává ke slovu stále častěji. Tento trend se ostatně projevuje v nejrůznějších oblastech, od kosmetiky až přes jídlo. Proč kupovat produkty plné chemie a syntetických látek, když stejně dobrou službu prokážou výrobky na čistě rostlinné bázi?  Tak, dejte i vy šanci přírodě a pyšněte se krásným a zdravým úsměvem od ucha k uchu. Ať se můžete smát, co hrdlo ráčí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno