Bytema aneb praktický bytový textil, který by ve vaší domácnosti neměl chybět

0

Bytové doplňky a textil slouží hlavně ke zútulnění a zkrášlení domova. Jejich největší výhodou je fakt, že je můžeme libovolně obměňovat dle sezóny. Získáme tak rázem nové ladění interiéru, a přitom nás finančně nezruinují. Na co bychom se měli především zaměřit?

Dojem upravenosti a čistoty

Do kategorie bytový textil spadají záclony, závěsy, lůžkoviny, ubrusy, koberce, ručníky a mnoho dalšího. Oceníme nejen jejich dekorativní funkci, ale též funkčnost a praktičnost. Bez přítomnosti těchto doplňků by domácnost vypadala velmi stroze a sterilně. Pokud neholdujete minimalistickým a funkčním interiérům, směle se pusťte do dekorování. Domov poté bude působit osobitě a zabydleně. Budete se v něm cítit komfortně jak vy, tak vaše návštěva.

Krásné zevnitř i zvenčí

Zaměříme-li pozornost na okna, nemělo by jim chybět patřičné zastínění, jež slouží k udržení příjemného klimatu v místnosti a zároveň zajišťuje soukromí. Z toho důvodu věšíme na okna záclony, jichž se na trhu nachází nepřeberné množství. Dají se pořídit v hotové podobě, kterou není nutné nijak upravovat. Zpravidla jsou v rozměrech vyhovujícím standardizovaným oknům a balkonovým dveřím v bytových domech. Další variantou je metráž. Tu volíme v případě, pokud naše okna mají netypické rozměry. Míru soukromí nám zvýší žaluzie nebo závěsy. Rozumíte-li si se šicím strojem, postačí vám zakoupit vhodné látky a závěsy si zhotovíte dle svých představ.

Zaměřeno na podlahu

Bytoví designéři doporučují vybavit domov praktickými krytinami, které jsou odolné a lehce se udržují. Řeč je o vinylových a laminátových podlahách, linoleu a dřevu. I přesto bychom si měli dopřát před sedací soupravou a postelí kusové koberce, jež slouží k zútulnění pokoje, a navíc oceníme jejich praktickou funkci. Nebudou nás zábst nohy od podlahy. Jejich umístění se doporučuje též do dětského pokoje, kde slouží k bezpečným hrám dětí, neboť je udržují v teple.

Pro radost ze stolování

Zejména pro slavnostní příležitosti se hodí ubrusy, které dodají stolování sváteční ráz. Používáme je též během Vánoc či Velikonoc, kdy příjemně ladí s dalšími svátečními dekoracemi. Sáhnout můžeme buď po variantě, jež zakryje celý stůl, nebo upřednostníme úzký běhoun. Ten lze využít též na komodu. Především pro venkovní stolování jsou praktické vinylové ubrusy z PVC, jejichž předností je velmi snadná údržba. V případě ušpinění je stačí jednoduše otřít vlhkým hadříkem. Jak na terase, tak doma nám přijdou vhod podsedáky, které zajistí příjemné posezení. Jsou k dostání v nejrůznějších barevných provedení a dezénech, tudíž je snadno sladíme s ubrusem. Opravdu měkoučké posezení nám dopřejí sedáky polstrované, jež se využívají též na zahradní nábytek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno