Čerstvé ovoce a zelenina

0

soap-61089_1280
Zní to jako klišé, ale fakt, že čerstvé ovoce a zelenina patří k pokrmům, které by se na stole měly objevovat co nejčastěji, je naprostá pravda. Existuje hned několik důvodů, proč byste měli sami sebe a rodinu pravidelně potěšit vitamínovou bombou. Podívejte se, co vše vám může pravidelná konzumace čerstvého ovoce a zeleniny přinést!

Zdraví, které nejen baví, ale také krásně voní

Ovoce a zelenina jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků, které jsou pro správnou funkci organismu zcela nezbytné. Dopřávat byste si je měli každý den! Ovoce, které sice obsahuje minimum tuků, je ale plné sacharidů, si vychutnávejte především v dopoledních hodinách. Vaše tělo bude nabité svěží energií, která se bezesporu projeví i na náladě. Zeleninu můžete pojídat bez omezení během celého dne, protože neobsahuje tuky ani sacharidy, za to je plná živin a vlákniny. Čerstvá, grilovaná nebo uvařená zelenina na trošce másla je také lehkou, ale vydatnou přílohou k hlavním chodům nebo večeři. Vaše tělo i nálada se začnou postupně měnit, začnete vnímat pestré chutě a okouzlující vůně. Tělo se zbaví zbytečných nečistot, upraví se váha, dojde k redukci tuků, zlepší se váš imunitní, zažívací i kardiovaskulární systém a v neposlední řadě také nálada. Uznejte sami, není přece jen lepší začít den s lahodným pomerančovým džusem místo těžké černé kávy a zakončit ho například čerstvým salátem místo pomletých párků?

cherries-in-a-bowl-773021_640

Nakoupit čerstvé ovoce nebo zeleninu můžete téměř v každém maloobchodě. Pokud ale toužíte po stejné nebo lepší kvalitě za rozumnou cenu, nabízí se velkoobchod ovoce, zelenina. Vždy ale vybírejte pečlivě a chtějte vynikající kvalitu! Ovoce ani zelenina nesmí být nahnilá nebo přezrálá. S tím moc parády v kuchyni neuděláte. Nespěchejte, vezměte si vámi vybrané kusy do ruky, přivoňte, zlehka pomačkejte a vyberte si jednoduše to nejlepší pro vás i vaše blízké!

331

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno