full screen background image

Chraňte své vlasy před sluncem!

Léto je obdobím, na které se všichni těší každý rok. Teplé dny svádí k turistice, odpočinku u vody, dovoleným u moře a opalování. Nadměrné vystavení slunečnímu záření má však i svá negativa. Především je ohrožena vaše kůže, ale také vlasům dokáže slunce způsobit velké nepříjemnosti. A zejména to platí o vlasech prodloužených. Řešení je jednoduché a každoročně se omílá – nezapomínejte se chránit!

 

Škodlivé záření

Ztráta lesku, extrémní vysušení, ustupující pigment, lámavost a nadměrné vypadávání vlasů. To vše vás může čekat, pokud své vlasy nebudete v létě chránit. Platí to hlavně na dovolené u moře, kde kromě nadměrného svitu působí i slaný mořský vzduch. Poškození vlasů se ale netýká pouze estetické stránky. Nebezpečné UV záření totiž může proniknout až do vnitřní struktury vlasů a zničit je až u kořínků. A s tím už si žádná profesionální kosmetika neporadí, jediné řešení jsou nůžky. Zabrat také dostává pokožka hlavy. Pokud není dostatečně chráněna, může dojít k vysušení (a následným lupům) nebo dokonce ke spálení – zvláště, pokud máte světlé jemné vlasy.

 

Jak se chránit?

V létě jsou vlasy velmi namáhané, je tak zapotřebí jim náležitě ulevit. Prvním pravidlem by mělo být omezení chemických barev, které vlasy naleptávají a narušují jejich přirozenou strukturu. Pokud si to bez barvy neumíte představit, zvolte alespoň šetrnější variantu, což může být barevný šampon nebo barvení hennou. Dále své vlasy podpořte výživnými maskami. Ty můžete sehnat v drogeriích, nejlepší řešení je ale použít profesionální vlasovou kosmetiku, kterou vám doporučí váš kadeřník nebo zkusit domácí přírodní masky.

Pokud trávíte na slunci hodně času, ideální je klobouk, šátek nebo čepice. Takto se vyhnete nejenom poškozeným vlasům, ale také nebezpečnému úpalu.

Než odjedete na dovolenou, zvažte také sundání prodloužených vlasů. Ty jsou totiž velmi náchylné a i v normálních podmínkách vyžadují nadměrnou péči. Také hrozí poškození spojů – sůl obsažená v mořské vodě si hravě poradí s keratinem, může způsobit oloupání barvy z kovových kroužků u microrings a v bezpečí není ani vlasová páska u tape in, kterou sůl v mžiku rozpustí. Jestliže se chcete na dovolené pyšnit hustou hřívou, raději volte clip in vlasy.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *