Chtějte své lůžkoviny výhradně z ovčí vlny, zjistěte proč!

0

Ovčí vlna je nepostradatelným materiálem nejen pro alergiky, ale také i naše děti, sportovně založené jedince nebo outdoorové dobrodruhy. Tento přírodní materiál si zamilujete už na první dotek, ale co teprve, až se seznámíte s jeho hlavními přednostmi? Připomeňme si, jaké výhody ovčí vlna nabízí a zjistíme tak, proč se z tohoto materiálu vyrábějí vždy kvalitní lůžkoviny.

Termoregulace přirozeností

Ovčí vlna si uchovává svou přirozenou schopnost termoregulace. Dokáže rychle reagovat na výkyvy teplot a změnu klimatu. Právě pro tyto důvody vás lůžkovina mile překvapí svou hřejivostí v zimní sezóně a prodyšností v teplejších dnech. Vlna tak zajišťuje vždy ty nejlepší podmínky ke spánku v ideální teplotě pro lidský organismus.

Poradí si i s vlhkostí

Lůžkoviny z ovčí vlny jsou proslulé svou zvýšenou absorpční schopností. Je dokázáno, že vlna dokáže vstřebat třetinu své hmotnosti. Následně se této vlhkosti celkem snadno zbaví, stačí vyčkat na suché počasí.

Perfektní izolant

Ovčí vlna je výborným tepelným izolantem, který zvládne chránit před prochladnutím. Kromě lůžkovin se tak s vlnou setkáte i v továrnách na výrobu oblečení. Často se vlna stává nedílnou součástí outdoorové oblečení, či specificky zaměřeného oblečení jako například vesta pro myslivce. Ovčí vlna vám poskytne vždy důslednou oporu a poskytne požadovaný tepelný komfort.

Ovčí vlna je i pro alergiky

Ovčí vlna je ze zdravotního hlediska naprosto ideálním materiálem pro alergiky. Ve vlně se nedrží roztoči, bakterie ani další jiné mikroorganismy, Vlákna vlny jsou totiž obalena lanolínem, který chrání před těmito nežádoucími mikroorganismy i živé ovce. Díky lanolínu je vlna antistatická a kromě jiného odpuzuje i prach. Kvalitní lůžkoviny z ovčí vlny jsou proto alergikům přímo doporučována,

Tlumí bolest

Ovčí vlna má prokazatelné pozitivní účinky při revmatických potížích. Stačí pod lůžkovinou jen spát a vše ostatní už nechte na tomto přírodnímu tuku, který dokáže prostoupit pokožkou a ulehčit od bolesti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno