full screen background image

Co dělat, aby se děti nenudily?

Zabavit děti všeho věku není nikdy snadné. Jen málo z nich si celé odpoledne vystačí s omalovánkami a krabičkou pastelek! Máme pro vás několik zajímavých rad a tipů, které určitě oceníte.

Naše maminky a babičky to měly snadné. Už malí prvňáčci se dokázali v partě bez problémů zabavit a své mladší sourozence brali často s sebou, ať už na staré otlučené houpačky před panelákem nebo na právě rašící pole, které nabízelo zábavu na tisíc způsobů. Dnes je všechno jiné. Svět je velký a plný nástrah, takže děti se v mnohém musí spoléhat na nás. Naštěstí máme my, rodiče, celou řadů možností, a to i díky internetu a další moderní technice.

 

3x to nejlepší pro děti

Ta nejlepší zábava pro děti určitě začíná doma. Ale neměla by mít podobu tabletů, X-boxů a další elektroniky. Ty lze použít v případě nouze, ale ne jako pravidelné hraní pro každý den. Snažte se děti zapojit do činností, které běžně děláte vy. Zvláště v kuchyni se jim velmi líbí. Už dvouleté dítě zvládne ostrým nožem (nenechte se mýlit, tupým se zraní spíše) nakrájet měkké potraviny jako sýr nebo vařenou zeleninu. Špetku nešikovnosti spraví náplast, pohlazení a může se vařit dál.

Ale nebojte se využít kuchyňské ingredience i pro trochu tvoření. Z těstovin se dají navlékat krásné korálky a čočka, půlený hrášek nebo semínka vytvářejí po nalepení na papír zajímavé vzory. Vlepujte je třeba do jednoduchého obrázku z omalovánek a budete překvapeni, jak krásné výtvarné dílko nakonec vznikne!

Po dobrém obědě vyrazte ven. Pobyt na čerstvém vzduchu podporuje obranyschopnost a pomáhá dětem rozvíjet svou fantazii a kreativitu. Klouzačka na dětském hřišti se snadno může stát vodopádem, prostor mezi lavičkami pravěkou jeskyní. Vaší iniciativy nebývá třeba, děti mají vlastní nevyčerpatelnou studnici nápadů. Na vás zbývá praktická stránka věci od zajištění vhodné svačiny až po výuku pletení věnečků z pampelišek. Nezapomeňte si listy a květina natrhat i domů, po několika dnech sušení mezi papírovými ubrousky se z nich stane skvělý pracovní materiál pro výrobu krásných dekorací.

A co když je venku zrovna sychravo a zima? Ani tehdy nemusíte zůstávat doma. Nabídka dětských heren a kaváren je široká. Najděte si ty nejlepší ve svém okolí a vydejte se za průzkumem nových míst. Děti budou zaručeně nadšené a vy možná získáte nové přátele z řad rodičů, kteří mají v oblibě stejná místa jako vy.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *