full screen background image

Co vzít s sebou na kempování

Začínající jaro a s ním i teplé počasí přímo láká k tomu, vyrazit na výlet do přírody, podniknout túru, prozkoumat blízké, ale klidně i vzdálené okolí a přespat třeba ve stanu. Víte, co všechno si přibalit s sebou a na co rozhodně nezapomenout?

 

Na spaní

Ať už cestujete s menším batohem na víkend nebo třeba s krosnou na týden, vždy si přibalte spacák. Ten můžete i připevnit na batoh a pohodlně tak ušetřit místo. Spacák by měl být kvalitní a může být až do minusových teplot, protože nad ránem je teplota ještě velmi nízká. S sebou si zabalte také karimatku nebo nafukovací matraci, která se však hodí spíš do chatky než k přespání pod širákem. Karimatku můžete zvolit skládací nebo rolovací, kterou také upevníte zvenku na batoh či krosnu.

 

K vaření

Než vyrazíte kempovat, tak se rozhodněte, jak se budete stravovat. Můžete jíst v kempu, v takovém případě sebou moc věcí nepotřebujete. Ale pokud se chystáte opravdu do přírody a poblíž nebude možné zajít na jídlo nebo do obchodu, tak si do batohu zabalte konzervy a sušené potraviny. Samozřejmostí je ešus, ve kterém jídlo připravíte, příbor a hlavně kapesní nůž. Určitě oceníte také kotlík a popřípadě vařič, na kterém se vám bude vařit jednodušeji než na ohni. S sebou můžete vzít dřevené brikety, které vám usnadní oheň rozdělat a navíc díky jejich dlouhému žhnutí udrží déle teplo.

 

Oblečení a obutí

Co se týče oblečení a obuvi, tak vždy volte nepromokavé a funkční kousky. Nezapomeňte na suché, ideálně termo ponožky, díky kterým budete mít nohy vždy v teple. Přibalte také pevnou obuv, která bude držet vaši nohu v suchu a v teple a zároveň se vám v nich bude pohodlně chodit i v nerovném terénu. Pokud plánujete kempovat, až bude ještě tepleji, tak nezapomeňte na plavky a ručník. Vždycky, bez ohledu na aktuální počasí či předpověď, sbalte pláštěnku a taky alespoň jedny teplé kalhoty a tričko s dlouhým rukávem, které můžete použít i ke spaní.

 

Rozhodně nezapomeňte

K věcem, které byste rozhodně neměli zapomenout, patří výše zmíněný kapesní nůž, sekyra a také baterka. Tyto důležité pomůcky ke kempování, ale i k pobytu v přírodě byste měli mít s sebou vždy. Nezapomeňte také hygienické potřeby, ideálně i dostatečné množství toaletního papíru.

Pokud berete pravidelně léky, vezměte si je s sebou, v opačném případě pak zabalte alespoň lékárničku se základní výbavou. Hodit se vám bude také KPZ, což je krabička první pomoci. V ní pak najdete malé šití, dezinfekci, náhradní baterky, popřípadě sirky a další potřeby ke kempování.

Pro jednodušší rozdělání ohně nezapomeňte přibalit dřevěné brikety, ty vám ulehčí vaření, ale také vás v noci zahřejí. Nemusíte tak řešit mokré a nehořící dřevo. Brikety nebo smrkové pelety zabalte do tašky a dejte do spodní části batohu. Nebojte se, že by byly těžké a neusnesli byste je. Díky nim ušetříte spoustu času, energie a své kempování si užijete bez stresu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *