Dejte sbohem zánětům močových cest

0

Zánět močových cest patří k nepříjemným zdravotním problémům, které umí potrápit hlavně ženy. Léčba tohoto onemocnění není tak složitá, ale zánět se může vracet, navíc v teplém počasí a při koupání je tělo náchylnější k infekcím. Podívejte se na ověřené rady, jak dát těmto nepříjemnostem jednou provždy sbohem.

 

Kde se zánět bere

Zánět močových cest způsobuje nejčastěji bakterie Escherirchia. Tato bakterie nepatřÍ mezi ty nejvíc nebezpečné, ale potrápit dokáže. Bakterie se vyskytuje v lidském střevě a zde neškodí. V některých případech se však bakterie zachytí na sliznici močového traktu, poté putuje močovou trubicí až do močového měchýře. A zde vzniká zmíněný zánět. Tomu je možné vyhnout se kvalitním spodním prádlem, dodržováním pitného režimu a dalších rad, které opravdu fungují.

 

Jak se zánětu bránit

Mezi nejdůležitější rady, jak se zánětu bránit patří rozhodně správné hygienické návyky. Prevence je na místě a lékaři i další odborníci se shodují na tom, že při dodržování určitých pravidel se můžete zánětu močových cest úspěšně vyhnout.

 

1) Správná volba spodního prádla

Mezi nejdůležitější kroky, jak infekci a zánětu předejít je správná volba spodního prádla. Nejvhodnější je bavlněné spodní prádlo. Ženy by si měly vybírat prodyšné spodní prádlo, nejvhodnější jsou klasické bavlněné kalhotky. Muži eliminují pocení a vznik infekce volbou kvalitních bavlněných trenýrek.

2) Pitný režim

Pokud vás trápí problémy s močovými cestami a oslabenými ledvinami, tak je pro vás příjem tekutin velmi důležitý. Dodržováním pitného režimu totiž odplavíte špatné bakterie a tělo se dostatečným příjmem tekutin pročišťuje. Denně vypijte alespoň 2 až 3 litry vody.

 

3) Správná hygiena

K péči o intimní partie se nehodí všechny sprchové gely a tuhá mýdla. Raději sáhněte po gelech a prostředcích, které jsou přímo určené na intimní hygienu. Myslete také na to, že ženské i mužské pohlavní orgány by si měly zachovat určité přirozené prostředí, s hygienou to tedy nepřehánějte a dopřejte si sprchu nebo koupel jednou denně.

 

4) Starejte se o ledviny

Ledviny, ale také podbřišek by měli být vždy v teple. Nenechávejte tyto partie zbytečně odkryté a volte vhodné spodní prádlo. Vhodné jsou klasické kalhotky nebo také kalhotky s vyšším pasem. Vyhýbejte se tanga kalhotkám, protože tyto citlivé partie nezakryjí a navíc úzký proužek na zadní části funguje jako přenašeč bakterií, které posléze mohou způsobovat zánět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno