Dovolená v Rakousku? Nebudete litovat!

0

Nechce se vám trávit dovolenou v dalekém zahraničí, ale také byste rádi dál než na Moravu? Tak vyrazte do Rakouska! Rozhodně má co nabídnout!
Dovolená v Rakousku může být nezapomenutelná. Nevěříte? Země je typická nejenom svou krásnou přírodou a geografickou rozmanitostí, nýbrž také různorodostí kultur, které ji formovaly, a jež se v ní stále prolínají. Nemluvě o skvělém jídle, které se tak podobá tomu našemu. A kam se vydat?

Jezera a hory

Nádhernou hříčkou přírody jsou rakouská jezera. Jejich průzračné vody hrající všemi odstíny modrých a zelených tónů jsou přímo pověstné. Dovolená v Rakousku u jezera v tomto ohledu rozhodně může konkurovat Karibiku. Jezera Rakousko, ať již Fuschlsee v Salcbursku, Millstättersee v Korutanech, Lunzer See v Dolním Rakousku, Stubenbergsee ve Štýrsku, Walchsee v Tyrolsku, Faaker See v korutanech, Neziderské v Burgelandsku či Attersee v Horním Rakousku, jsou rájem pro turisty, romantiky, snílky i fotografy. Obvzláště v těch alpských se za příznivých světelných podmínek odrážejí siluety horských masivů, které na snímcích vypadají opravdu impozantně.

Rakousko pro děti

Je v hledáčku vašeho zájmu dovolená v Rakousku s dětmi? Obzvláště pro rodinnou dovolenou je přímo stvořené Faakerské jezoro, jehož teplota dosahuje až 26 ºC. Uprostřed jezera stojí kouzelný ostrůvek s hotelem, v němž se můžete ubytovat. Skvělou volbou ale bude i luxusní dětský termální hotel v Bad Gasteinu s vůbec největší dětskou hernou v Rakousku plnou skluzavek, trampolín, skákacích hradů, lezeckých stěn, šlapadel, odstrkovadel a spousty dalších atrakcí.

Rakousko pro dospělé

Rakousko ale uspokojí i dospělé. Milovníci tepla a sluníčka zřejmě zamíří do slunných Korutan. Milovníci čisté přírody zavítají do některého z tamních národních parků (Vysoké Taury, Vápencové Alpy, Podyjí. Dunajské luhy, Nockberge). A milovníci vysokohorské turistiky, kam jinam, než do hor. Při putování vysokohorskou krajinou se uzavřít do krabičky vlastní mysli a zapomenout na strasti všedního dne. Zamlouvá se vám tento scénář? Dovolená Rakousko skutečně může být nezapomenutelná. Stále nevěříte?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno