Důvody, proč pravidelně cvičit

0

Chcete zhubnout, zformovat postavu nebo udělat něco pro své zdraví? To vše jsou důvody, proč začít cvičit a věnovat se sportu pravidelně. Podívejte se s námi na další, které vás budou motivovat konečně si doma připravit prostor pro posilování nebo kardio aktivity.

Zhubnete přebytečné kilogramy

Hlavním důvodem, proč většina z nás začíná pravidelně cvičit a věnovat se sportovním aktivitám je touha po dokonalém těle. Cvičením zhubnete přebytečné kilogramy, zformujete a zpevníte své tělo a navíc se budete cítit skvěle. Nečekejte výsledky do druhého dne, ani do týdne, ale již po měsíci pravidelného cvičení můžete vidět první změny.

Získáte fyzickou kondici

Posilováním, ale také kardio aktivitou získáte fyzickou kondici. Je na vás, zda zvolíte jízdu na rotopedu, cvičení pomocí eliptického trenažéru nebo třeba zvedání činek. Vždy se však snažte začít s kratší dobou cvičení, méně opakování cviků a postupně přidávejte. I když na začátku dokážete na posilovacím stroji cvičit jen 5 až 10 minut, za měsíc nebo dva zvládnete už 30 minut.

Podpoříte své zdraví

Pravidelné cvičení zlepšuje metabolismus, zrychluje spalování a když jej podpoříte pestrým a zdravým jídelníčkem, budete se velmi divit, jak vaše tělo dokáže fungovat. Díky pravidelnosti si tělo na pohyb zvykne a nebudete mít problémy s bolestí svalů, jak to může být na začátku cvičení. Najděte si motivaci, která vám nedovolí přestat a překonejte tu prvotní bolest, nechuť a lenost.

Zvýšíte si sebevědomí

Ať už si domů koupíte vibrační plošinu, TRX závěsný systém nebo jinou posilovací pomůcku, těšte se, že s novou postavou a vylepšeným vzhledem si zvýšíte sebevědomí. Zajímavostí je, že když se vám zvýší sebevědomí, bude to na vás na první pohled vidět. Budete působit mladistvým dojmem, tělo budete držet rovněji a prozradí vás také úsměv.

Obměníte šatník

Výhodou i nevýhodou cvičení je obměna šatníku. Možná se těšíte, že vytáhnete kousky, které jste dlouhé roky nenosily. Zároveň ale počítejte s tím, že pokud se vaše velikost oblečení výrazně zmenší, budete si opravdu muset nakoupit nové oblečení. Nebojte se staré oblečení darovat, prodat nebo uspořádat módní večer a oblečení zde vydražit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno