full screen background image

Golfový turnaj

golf-83869_960_720

Připravit se na golfový turnaj a obzvláště na ten první, rozhodně není jen tak. Každý z nás chce totiž být alespoň trochu úspěšný a spokojený s dosaženým výsledkem. K tomu ale jen doladit formu nestačí, udělat je třeba víc. Na golfové hřiště dorazte s dostatečným časovým předstihem, abyste si ho mohli v klidu projít, obhlédnout záludnosti, které tady na vás číhají, a vyřídit všechny potřebné formality.

Nezapomeňte si obstarat správné oblečení na golf. Golfová móda si totiž na žádné výstřelky rozhodně nepotrpí, ba naopak. Sice už není tak striktní jako dříve, ale stále zde panují jasná pravidla – golfovou etiketu je zkrátka nutné dodržovat.

Muži mohou volit plátěné kalhoty nebo kraťasy, které jsou důležitou součástí tohoto elegantního sportu. Doplnit je pak stačí „stálicí“ v podobě trička s límečkem. Ženy mohou sáhnout i po golfové sukni po kolena, které podtrhnou jejich křivky. Každý si vybere podle svého vkusu a stylu, maximální komfort při hře je zajištěn a reprezentativní vzhled je samozřejmostí.

Nezapomeňte se podívat na předpověď počasí a adekvátně jí oblečení přizpůsobit. Do cestovního bagu na golf raději přibalte i teplejší vrstvu jako je svetr, vesta nebo nepromokavá bunda, ať jste připraveni opravdu na všechno a rozmary počasí vás nijak nezaskočí. Hra totiž trvá i několik hodin, a tak parné slunečné odpoledne může vystřídat dešťová přeháňka.

Vhod přijde jistě i pokrývka hlavy, která vás ochrání před ostrým slunečním svitem i při silnějším větru. Poté přichází na řadu kontrola samotné výbavy, jejíž nejdůležitější součást tvoří golfové hole a dostatek golfových míčků. Praktické jsou také další doplňky, jako jsou vypichovátka určená pro vyrovnání menších důlků, která se mohou při odpalu vytvořit, či markovátka, s nimiž bude hra přehlednější.  Pak už se stačí jen rozcvičit a hru si pořádně užít.

A nezoufejte, když se vám nebude dařit podle vašich představ. Chybami se člověk učí a získává cenné zkušenosti do dalších bojů.

 

 

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *