full screen background image

Hledáte šetrnou a účinnou péči pro vaše zuby? Vsaďte na bylinky!

hygiene-434011_640

Zubní pasta nebo ústní voda patří ke kosmetickým prostředkům, které používáte každý den. Jejich zdravotní účinky a složení by vám proto neměly být lhostejné. Proč kupovat obyčejnou zubní pastu plnou syntetických pěnidel a aromat, když můžete dát přednost kvalitní přírodní péči?

 

Slaná pasta není dobrá

Domácí bělení zubů jedlou sodou vám žádný lékař nedoporučí, protože při častém používání narušuje pevnost a strukturu zubní skloviny. Během čištění zubů ale jedlou sodu používáte každý den. Soda je do zubních past přidávána jako levné pěnidlo, které ale může poškodit citlivější zubní sklovinu. Stačí, abyste snědli jeden pomeranč nebo mandarinku a pár minut poté si vyčistili zuby. A drobné rýhy, ideální pro uchycení virů bakterií způsobujících zubní kaz, jsou na světě. Zubní pastu s přídavkem sody poznáte podle nenápadné slané podchuti.

Používáte homeopatika? Pak vám nebudou vyhovovat ani zubní pasty s mátovým extraktem. Máta umí narušit vstřebávání účinných látek a navíc může v ústech zanechat nepříjemnou pachuť. Zpozornět by měli i rodiče malých dětí, které spolu s polykáním zubní pasty dostávají do organismu značkou dávku syntetických barviv a aromat. V malém množství neškodí, dlouhodobé zanášení organismu však zdraví rozhodně neprospívá.

37(1)

 

Sehnat přírodní prostředky pro kvalitní ústní hygienu už dnes ale naštěstí není problém. Poohlédněte se po těch na přírodní bázi s extrakty z léčivých bylin a dalších prospěšných látek.

 

Zubům a dásním prospívá propolis i ženšen

Desinfekční a hojivé účinky medu znaly už středověké kořenářky. A ještě mnohem lépe působí propolis, který si včely vyrábějí z přírodních pryskyřic jako aromatickou a účinnou desinfekci úlu. Zubní pasta nebo ústní voda s propolisem zbaví ústa všech škodlivých bakterií. Pravidelné používání zpevní dásně, omezuje jejich krvácení a potlačuje kazivost zubů.

Jestliže v Číně nebo Koreji vyslovíte ústní hygiena, budete okamžitě odkázáni na ženšen. Jeho léčivé účinky znají místní lidé už po tisíciletí. Jeho vynikající antibakteriální účinky spolu se skvělými regeneračními schopnostmi ho přímo předurčují pro péči o zuby a dutinu ústní. Působí jako prevence paradentózy a potlačuje krvácení a záněty dásní. Zubní pasta s ženšenem je vhodná i pro péči o mléčný chrup (děti ji mohou bez obav spolknout) a uživatele homeopatik. Může ji tedy bez obav používat celá rodina.

 

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *