Jak na odolné skvrny

0

Stačí malá nepozornost nebo zanedbání a skvrna je rázem zažraná a jasně viditelná. A co hůř? Na tom nejnevhodnějším místě! V dnešním článku si představíme babské rady a tipy, jak zbavit nejčastějších fleků.

 

Jak vyčistit zaschlou krev?

Zaschlá krev je jeden z nejobvyklejších fleků vůbec. Do kbelíku nebo do umyvadla napusťte ledovou vodu, kam znečištěný kus namočíte. Nechte odmáčet dvě hodiny, v případě potřeby i déle. Pro lepší efekt přidejte mýdlo. Je-li špinavý kousek odolnější, vyzkoušejte kašičku z kuchyňské soli, kterou místo budete čistit. Pomocí zmíněného postupu by skvrna měla být pryč.

 

Jak vyprat smůlu?

Smůlu nejlépe odstraníte pomocí žehličky a ubrousků. Používá se také líh, žlučové mýdlo nebo odlakovač. Některým látkám by však taková kombinace nemusela zrovna svědčit. Z toho důvodu se uchýlíme k šetrnější metodě. Zakryjte skvrnu dostatečnou vrstvou savých papírových ubrousků a přežehlete. Smůla se rozpustí a vsákne se do ubrousků.

 

Jak odstranit žluté skvrny od potu?

Žluté skvrny od potu jsou velký protivník. Zvláště ty starší se z látky dostávají opravdu těžko. Doporučujeme čištění sodou a poté použít mýdlové ořechy. Tato varianta obvykle spolehlivě zabírá. Navlhčete postižené místo vlažnou vodou a z jedlé sody a vody vytvořte kašičku. Naneste ji na flek a nechte hodinu působit. Nakonec látku vyperte mýdlovými ořechy. Stejně jako sodu můžete použít i sůl.

 

Jak se zbavit skvrn od červeného vína?

Hlavním postiženým v této oblasti bývá kravata. Stačí chvilka nepozornosti a je nasáklá červeným vínem. Vyhněte se polévání skvrny bílým vínem. Vsaďte raději na ocet nebo citronovou šťávu. Polité místo namočte do jedné nebo druhé ingredience a chvíli počkejte. Stopy se brzy vytratí. Můžete použít také sůl, ale zde si dejte opravdový pozor, jaký materiál solí čistíte. Mohli byste látku poškodit.

 

Extra tip

Při praní nalijte ocet do pračky. Nejen, že zbavíte pračku vodního kamene, ale vaše prádlo bude čisté a svěží!

 

Babské rady nefungují? Víme, co s tím!

Může se stát, že některé intenzivně zažrané fleky svépomocí neodstraníte. Svěřte své oblečení do ruky profíkům, kteří vědí, jak na daný materiál a skvrny. Čistírna oděvů si hravě poradí s každým nedostatkem na vašem oděvu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno