full screen background image

Jak pečovat o spodní prádlo, aby vám dlouho vydrželo jako nové?

Pořídila jste si nové spodní prádlo a máte strach, že stejně jako to předchozí, i tento kousek nevydrží příliš dlouho v původním stavu? Klíč je ve správné péči! Připravili jsme pro vás soubor základních doporučení, kterými byste se měla řídit. Jedině tak zajistíte, aby vaše prádlo zůstalo jako nové a funkční i po delší době.

 

Není nad ruční praní

Bez ohledu na to, zda preferujete zahraniční nebo české spodní prádlo, jistě je z velmi jemného materiálu. A přestože moderní pračky nemají s takovými materiály problém a umožňují praní při nízkých teplotách, raději prádlo perte ručně. Platí to především pro podprsenky, ale také pro krajkové modely – jeden nikdy neví, co se může v pračce stát a ruční praní je mnohem, mnohem šetrnější. Ideální je studená či vlažná voda s neutrálním PH, ale to pravděpodobně měřit nebudete.

 

Na co si dát pozor při praní v pračce?

Pokud budete spodní prádlo přeci jen prát v pračce, ujistěte se, že jste zapnula všechny háčky. Jinak hrozí, že se prádlo zahákne a roztrhne, případně se z něj vytahají krajky či nitky. Skvělým pomocníkem je prací sáček – ten zajistí, aby v pračce neuvízla kostice, což mimochodem není nic příjemného. Zároveň nezapomeňte pečlivě oddělit bílé a barevné prádlo. A vyhněte se ždímání!

 

Jak prádlo správně sušit?

Jakmile budete mít vypráno, šup s prádlem na šňůru. Určitě ho nedávejte na topení, tam by se srazilo a pokroutilo. Bílé prádlo můžete pověsit i na přímé sluníčko, barevné nikoliv, protože by se vyšisovalo. A co se týče sušičky, jedině za předpokladu, že zvládá velmi šetrné foukání o nižší teplotě. Velké teplo není dobré pro elasticitu materiálu a může poškodit prvky, jako jsou lemy či gumičky.

 

Prádlo žehlit netřeba

Patříte do skupiny žen, které žehlí i ponožky? V případě spodního prádla udělejte výjimku. Pokud ho před pověšením vyrovnáte a protřepete, nemusíte ho žehlit. Nanejvýše trenky, které máte na spaní – a pro jistotu z rubové strany.

Co dodat závěrem? Snad jen to, abyste vždy dodržovala pokyny dané výrobcem. Ten totiž ví nejlépe, jak přesně se o daný typ prádla starat.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *