Jak se vyhnout onemocnění před začátkem letních prázdnin

0

boy-694763_640

I v těchto červnových dnech jsme vystavováni působení chemický látek, takzvaných toxinů, které vznikají v našem aparátu působeným fyzikálních, chemických, biologických a psychických vlivů. Dlouhodobé působení těchto toxinů může vyvolávat obranné reakce organismu, které se projevují ve formě příznaků všemožných onemocnění, jako je porucha imunitního systému, otoky a onemocnění některých orgánů. Jak se vyhnout těmto příznakům před letními výlety?

 

Onemocnět před dovolenou je jak ze špatného snu, proto bychom měli udělat před zájezdem k moři či chalupě maximum pro ochranu našeho zdraví a nevěnovat se jenom hubnutí do plavek. Jestli však spojíme zdravé stravování a pohyb, můžeme docílit obojího.

 

Naše tělo má mnoho vlastních obranných mechanismů, jimiž se těchto toxinů zbavuje a to pomocí různých vylučovacích cest. Jedním z nich je lymfatický systém. Ten je tvořen mízními cévami a lymfou či mízou. Lymfa vzniká v mezibuněčných prostorech z tkáňového moku. Za 24 hodin se v našem těle vytvoří asi 2,5 l lymfy. Sbírá se do mízních vlásečnic (lymfatických kapilár). Následně pokračuje dál širšími cévami, kde se pak na různých místech nachází lymfatické uzliny, které lymfu filtrují. Lymfatické cévy se jedna po druhé spojují a odvádí lymfu do žilního systému. Lymfa tedy necirkuluje v uzavřeném oběhu, jako je to zejména u krve. Na rozdíl od krevního oběhu, který je rozváděn srdcem, není v rámci lymfatického systému žádná pumpa, z čehož vyplývá, jak je pro nás pohyb podstatný.

 

Kolování mízy se obvykle pozastavuje a toxiny i lymfa samotná se na určitých místech hromadí v podobě otoků. A nejen to, nefunkční lymfatický systém ovlivňuje také vaši imunitu, takže se může podepsat na tom, jak intenzivně jste nebo nejste zdraví, nakolik vám fungují klouby, jsou pohyblivé vaše končetiny a podobně.

 

Nejpodstatnější pro zdravé fungování je věnovat pozornost životnímu stylu. Proudění lymfy pochopitelně neprospívá tučná, sladká strava s přemírou chemických konzervantů. Spíše vsaďte na lehký, vyvážený a bohatý jídelníček plný ovoce, zeleniny a kvalitních sacharidů i bílkovin, který tělo zbytečně nezatíží, zato ho udrží v optimální kondici. A obzvláště – aby se hýbala lymfa, musíte se hýbat také vy sami! Pro začátek zkuste pohyb aerobní a tělu co nejpřirozenější, tedy chůzi, kolo, či plavání.

 

S návratem tělu vlastních obranných reakcí a s podporou uzdravení vám mohou pomoci lymfatické drenáže či přírodní homeopatické přípravky jako je Lymphomyosot.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno