Jak si jednoduše přivést sedačku domů

0
Two Male Workers In Blue Uniform Adjusting Sofa In Truck

Při výběru nové sedačky se často soustředíme na její velikost, cenu a design, aby nám hezky zapadla do pokoje. Mezi hlavní kritéria patří i to, aby se nám na ní dobře odpočívalo, případně aby měla navíc i úložný prostor. Protože věčná otázka: „kam s tím?” neustále visí ve vzduchu; řešíme tvar naší nové sedačky, počet míst, počet polštářů či polštářků, barvu, z jakého materiálu bude ušit potah a jak moc bude sedačka pohodlná. Na co bychom při výběru sedačky měli také myslet? Především na to, jak naši novou krásnou sedačku dopravíme domů. Přeprava sedačky totiž může být někdy pěkný oříšek. Jaké možnosti přepravy sedačky tedy máme?

Pokud vlastníme dostatečně velké auto, domluvíme se v prodejně, kdy bude sedačka připravena k odběru. Jednotlivé části sedačky jednoduše naložíme do našeho vozu, pečlivě je uchytíme, aby se nám při převozu nepoškodily, a sami si sedačku dopravíme domů. Doma si ji podle návodu sestavíme a pak už nás čeká jen ta nejlepší část – usadit se a vychutnat si pocit relaxace na vlastní nové pohovce.

 

Co ale dělat, když nemáme k dispozici tak velké auto, abychom si mohli novou sedačku dopravit domů sami?

Doprava rohové sedačky poštou nebo vlakem se může poměrně prodražit v závislosti na velikosti sedačky. Někteří prodejci si jsou vědomi toho, že je to jeden z faktorů, který může nákup nové sedačky ovlivnit, a proto nabízí dopravu sedaček zdarma. Často je doprava sedačky zohledněna v celkové ceně nebo prodejce pro své zákazníky vyjedná se svým dopravním partnerem příznivější cenu dopravy.

Sedačky se zpravidla přepravují v rozmontovaném stavu, neboť je manipulace s jednotlivými díly mnohem jednodušší. Sedačka rozdělená na pečlivě zabalené části je navíc objemově menší a máme tak větší šanci, že se do našeho domova dostane v bezchybném stavu.

Moderní sedací souprava do U Leonardo

V případě, že koupíme sedačku z expozice za zvýhodněnou cenu, je zpravidla už sestavená, a tudíž jsou nároky na její přepravu obtížnější. Při manipulaci se smontovanou sedačkou bychom měli být zvláště opatrní, abychom náhodou při špatné manipulaci neroztrhli potah, nebo aby nám sedačka nespadla a nerozbila se. Je vhodné vzít si s sebou do prodejny drobné nářadí, abychom mohli sedačku rozmontovat alespoň na pár menších částí. Výhodou už sestavené sedačky ovšem je, že pokud už ji dopravíme v pořádku domů, odpadá nám část montáže a můžeme si její pohodlnost vyzkoušet ihned po nastěhování.

Při nákupu nové sedačky si u personálu prodejce nebo v obchodních podmínkách zjistíme, jaké možnosti dopravy nabízí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno