full screen background image

Jak si připravit skvělou kávu i doma a bez drahého kávovaru?

Patříte mezi skutečné milovnice kávy a kdykoliv můžete, tak chodíte do své oblíbené kavárny? Mrzí vás, že pocit z dobré kávy si užíváte jen v kavárně a že doma si tak dobrou kávu nepřipravíte? Přemýšlela jste už o nákupu kávovaru, ale odradila vás jeho cena. Kvalitní kávovary stojí desítky tisíc a ne každý si může dovolit tolik investovat. Skvělou kávu si ale dokáže připravit doma každý i bez kávovaru. Co je k tomu zapotřebí?

 

Kvalitní káva a mlýnek

Z již namletých směsí si nikdy nepřipravíte tak lahodnou kávu, jako z čerstvě umletých zrn. Kávová zrna jsou okamžitě po namletí nejvýraznější a nejchutnější. Naučte se kupovat si domů nemletá kávová zrna, která si namelete těsně před přípravou kávy. Uvidíte, že rozdíl je obrovský. K tomu pochopitelně potřebujete kvalitní mlýnek. Kde ho sehnat? Velký výběr nabízí eshop Tescoma. S kvalitní a čerstvě namletou kávou jste na nejlepší cestě k dokonalému požitku. Ještě ale nemáte vyhráno.

 

Arabská káva jedině do džezvy

Pijete kávu arabskou, dobře oslazenou? Víte, že taková káva by se neměla připravovat ihned do hrnku nebo do sklenice, ale do džezvy? Co je vlastně džezva? Skleněná nádoba s dlouhou rukojetí, do které se dá co nejjemněji umletá káva, zalije se vodou, přidá se cukr a vše se nechá několikrát vzkypět. Až poté se celá směs přelije do skleničky nebo do hrníčku. Rozdíl poznáte okamžitě. Více informací o přípravě kávy a kávě samotné, se dozvíte zde.

 

Domácí espresso s konvičkou

Myslíte si, že doma si nemůžete připravit lahodné espresso jinak než v kávovaru? Omyl! Jediné, co potřebujete, jsou moka konvice – speciální konvice pro přípravu lahodného espressa. Jedná se o tradiční hliníkové konvičky, ve kterých se espresso připravuje snadno a hlavně kvalitně. Vyrábí se v různých velikostech – na 1 šálek nebo na 9 šálků. Záleží jen na vás.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *