Jak si zpříjemnit konec léta a nepropadnout podzimním splínům?

0

Konec léta se kvapem blíží. Jak si poslední prázdninové dny co nejvíce zpříjemnit, než se budeme muset vrátit zpátky do všední reality?

Udržujte se v kondici

S přicházejícím podzimem mnoho z nás rezignuje na zdravý životní styl. Plavková sezóna je totiž za námi, a tak nám často chybí motivace, proč bychom se měli dál snažit. To je ale velká chyba, protože aktivní bychom měli zůstávat i nadále. Právě v tomto čase nás totiž lehce přemůže únava, smutky a splíny, necítíme se dobře, nic nás nebaví. Díky pravidelnému pohybu ale všechny neduhy hravě zaženeme, při cvičení se totiž uvolňují hormony dobré nálady, cítíme se plni energie a snáz překonáváme všechny překážky. Kromě fitness centra můžete vyrazit na kolo, na brusle, na túru nebo běhat. Za návštěvu stojí i nějaká nová lekce cvičení, vyzkoušejte třeba HIIT, tabatu nebo boot camp. Vždyť podzim je na nové fyzické i psychické výzvy jako dělaný.

Myslete pozitivně

S posledními srpnovými dny na nás často padají chmury a špatná nálada. Pamatujte ale, že každý konec zároveň znamená začátek něčeho nového. I podzim přináší spoustu krásných věcí a pojí se s ním řada radovánek. Zpříjemnit si ho můžete třeba různými výlety do přírody, která je v tomto období doslova čarovná. Koná se také celá řada akcí, které stojí za návštěvu – od vinobraní a burčákových slavností až po poutě a posvícení, takže všem gurmánům nastává doslova ráj. Energii ale můžete čerpat i z toho, co jste zažili během prázdnin.

Udělejte si na sebe čas

Během dovolených většina z nás krásně relaxovala a „vypnula“. Naskočit zpátky do klasického tempa tak mnohým připadá jako nadlidský úkol. Nikdo ale přece netvrdí, že se do všedních dní musíte dostat naplno. I dál si najděte čas, který bude patřit jen vám, můžete ho strávit třeba s dobrou knihou, pustit si oblíbený seriál nebo film, zajít si na manikúru, na masáž, do sauny nebo navštívit wellness klub. Dopřejte si klidně i nějakou menší dovolenou nebo vyrazte na prodloužený víkend. Ceny hotelů mimo sezónu klesají, a tak se dá pobyt sehnat výrazně levněji. Hýčkejte se, zasloužíte si to!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno