Jak správně vybrat školní aktovku pro prvňáčka?

0

l267861

Máte doma budoucího prvňáčka a rozhodla jste se, že nenecháte nákup školní aktovky na poslední chvíli? To je dobře, protože před nástupem do první třídy budete mít i jiné věci na práci. Výběr školní aktovky pro prvňáčky v žádném případě nepodceňujte a zaměřte se i na jiné aspekty než na design. Je třeba si uvědomit, že vaše díte bude aktovku nosit pět dní v týdnu, čemuž by měla odpovídat v následujících ohledech…

 

Ergonomie a nízká hmotnost

Design je samozřejmě důležitý, ale podstatnější je velikost, tvar a hmotnost školní aktovky. Tyto parametry musí korespondovat s věkem dítěte. V praxi by taška pro prvňáčka neměla vážit více než 1,2 kg, ideálně kolem 1 kg. Měkké vaky na jedno rameno nejsou šetrné k zádovému svalstvu, aktovka by měla záda zatěžovat rovnoměrně, aby netrpěla páteř.

 

Přehledné vnitřní rozdělení

Chcete-li svému dítěti první měsíce ve škole usnadnit, pořiďte mu aktovku, která je uvnitř přehledně rozdělená na několik sekcí. Ideální je průhledné vnitřní členění – díky tomu se prvňáček rychle zorientuje a najdete to, co hledá, aniž by musel vyndal většinu věcí ven z aktovky.

 

A co dál?

K dalším základním kritériím patří silné a dostatečně široké popruhy, pevné dno (které se hned tak neprodře) a bezpečnostní prvky – reflexní prvky v podobě odrazek, výrazných barev, pruhů a nášivek ochrání dítě při cestě mezi domovem a školou.

Kde seženete kvalitní školní aktovky za super cenu?

Preferujete-li výhodný nákup z pohodlí domova, poohlédněte se po školní aktovce u specializovaného prodejce na www.detskyeshop.cz. V e-shopu najdete bohatou nabídku školních aktovek a nyní i nové kolekce známých značek – školní aktovky Emipo, Topgal, Bagmaster a další. A když už budete v nákupní ráži, nezapomeňte se podívat do sekce školních potřeb. V Dětském eshopu máte vše takříkajíc pod jednou střechou!

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno