full screen background image

Jak vybrat dětský psací stůl? Vsaďte na masiv

Pokud vám záleží na školních výsledcích vašeho dítka, určitě věnujte zvýšenou pozornost zařízení jeho pokojíku. Mělo by mu umožnit nejen pilné psaní domácích úkolů, ale i dostatek místa ke hraní a odpočinku. Bez pořádného psacího stolu v dětském pokoji toho ale dosáhnete jen těžko.

Jak ale vybrat ten správný psací stůl? Jako u všeho zboží hraje hlavní roli poměr ceny a výkonu. V tomto případě se ovšem rozhodně nevyplatí šetřit. Kvalitní psací stůl může vašemu prvňákovi vydržet po celou povinnou školní docházku. Proto pokud plánujete dlouhodobější investici do vybavení dětského pokoje, preferujte dětské psací stoly z tvrdého odolného masivního dřeva.

Masiv se vyznačuje několika vlastnostmi, které z něj dělají ideální materiál do dětského pokoje. Kromě již zmíněné odolnosti a pevnosti je tento přírodní materiál zdravotně nezávadný. Nebývá zpravidla příliš chemicky upravován ani v něm nenajdete příměsi podivně znějících syntetických látek. V některých případech se masivní dřevo moří přírodními mořidly, aby se dosáhlo žádoucího odstínu a posílily se jeho žádoucí kvality. V případě, že jste se rozhodli vybrat pro svoje dítě stůl z masivu, máte z čeho vybírat. Přes internet si můžete objednat dětský psací stůl z masivu, který skvěle zapadne nejen do pokojíčku vašeho školáka, ale i odrostlejšího středoškolského studenta. Nadčasovost a výdrž masivních psacích stolů proto přijde vhod, protože jak všichni víme, děti rostou jako z vody. Nejčastějším materiálem pro výrobu dětských psacích stolů je borovicové dřevo. To se vyznačuje mimo jiné dobrou odolností vůči vlhku, což je zárukou dlouhé životnosti nábytku z tohoto materiálu.

Variantou je i dětský psací stůl zhotovený z kombinace masivu a lamina. Tyto stoly často mívají laminátovou desku, která je nastavitelná do různých úhlů. To vašemu dítěti umožní pohodlnější počítání rovnic i rozvíjení výtvarného talentu. V každém případě výběr psacího stolu nepodceňujte. Je to nedílná součást každého dětského pokoje, bez které se neobejde žádný školák.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *