full screen background image

Jak vyprat „nevypratelné“ skvrny na oblečení

Ať už je to červené víno, rajčatová omáčka, bláto nebo jiné pohromy, se skvrnami na oblečení je vždy nutné pracovat rychle. Některé látky totiž dokážou na bílém prádle udělat pěkný nepořádek, který se velmi těžce odstraňuje. Aby vám šlo odstraňování skvrn o něco lépe od ruky, zkuste na ně použít některý z našich tipů v dnešním článku. Co tedy na skvrny nejvíce platí?

Na skvrny od červeného vína můžete vyzkoušet víno bílé. Skutečně to funguje. Skvrnu co nejrychleji osušte ubrouskem, nalijte bílé víno a posypte trochou soli. Pokud jste si prádlo umazali od trávy, vyčistíte jej pomocí octu. Oblečení namočte do litru vody, přidejte 4 PL octa a nechte několik hodiny namáčet. Poté vyperte běžným způsobem. Kápli jste si na tričko mastnou omáčku nebo jiné mastné látky? Mastnotu z oblečení vám odstraní obyčejná soda. Navlhčete skvrnu, naneste na ni sodu a přes noc nechte působit. Stejným způsobem vyřešíte i skvrny od make-upu.

Malé pohromy dokáže s oblečením udělat i pot. Nehezké nažloutlé skvrny ale můžete snadno odstranit pomocí citronu nebo kyseliny citronové. Prádlo namočte do litru horké vody, přidejte šťávu z 1 citronu nebo 10 g kyseliny citronové a nechte 2 hodiny namáčet. Poté vyperte běžným způsobem. S potem si ale poradí i speciální přípravky s aktivním kyslíkem.

Abyste si byli jistí, že se skvrn zbavíte dokonale, pořiďte si kvalitní pračku, která nabízí dostatek programů. Jednou z nich je i pračka Orava WMO-712 FX, která má přední plnění. Pračka Orava má kapacitu 7 kg a můžete ji pohodlně nastavit pomocí LED displeje. Pračka má velmi elegantní vzhled, disponuje dětským zámkem pro bezpečné zablokování dvířek pračky nebo proti změně programu. Pračka nabízí víc než 10 programů včetně klasických až po ekologické praní, praní jemného prádla, studené, či rychlé praní. S pračkou Orava WMO-712 FX neuděláte krok vedle, bude vám sloužit dlouhá léta a navíc vám bude zdobit koupelnu díky svým jemným zaobleným liniím.

Potřebujete novou pračku s lepší výkonem i designem? Zavítejte na www.orava.cz a vyberte tu pravou pračku pro vás.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *