Jak zabavit své děti o prázdninách

0

Vymyslet dětem program na prázdniny může být někdy opravdu oříšek. Naplánujete jim aktivity tak, aby se nenudily a měli jste společné zážitky. Zabavte své děti sportem, kreativními aktivitami a nezapomínejte na výlety po okolí.

Kreativní vyžití

Naplánujte pro své děti činnosti, u kterých se zabaví klidně i na celé odpoledne. Zeptejte se svých dětí, co by chtěly vyrábět a společně si poté pořiďte akrylové barvy a plátno nebo třeba hmotu, ze které je možné vytvořit různé dekorace. Pokud máte doma na prázdninách i děti svých přátel, věřte, že budou nadšení, když si v ergonomickém školním batohu, do kterého si sbalily věci na přespání, odvezou také nějakou památku na zábavný pobyt u vás doma.

Sportovní aktivity

Pokud máte doma milovníky sportu a víte, že vaše děti nevydrží na jednom místě, vyberte si společně vhodný sport. Existují sporty, které se provozují většinou ve dvou, například stolní nebo klasický tenis. Ale nebojte se zkusit i čtyřhru s kamarády. V létě rozhodně děti i vy ocení návštěvu aquaparku nebo místního koupaliště. Sbalte si do batohu vše potřebné a vyrazte klidně k vodě na celý víkend. Pokud chcete zažít s dětmi i nová dobrodružství, zapomeňte na ubytování v hotelu a protentokrát přespěte ve stanu.

Kousek historie

I mimo školní rok se některé děti rády vzdělávají. Pokud máte doma děti, které baví různé dokumenty, kulturní zajímavosti a tíhnou k historii, podnikněte výlet na české hrady a zámky. Bavit vás budou také interaktivní muzea a různé hry, případně soutěže na těchto místech. Proto s sebou přibalte do batohu i školní penál a ideálně volné školní sešity, které využijete k zábavným kvízům.

Výlety po okolí

Nemusíte se svými dětmi cestovat několik hodin autem, zkuste vymyslet výlety po okolí. Na některá zajímavá místa se dostanete pěšky, na jiná zase na kole nebo třeba vlakem. Zkuste zjistit, jestli někde blízko není například rozhledna, případně zajímavý přírodní úkaz, kam se jezdí dívat lidé i několik set kilometrů.

Další zábavné aktivity

Užijte si s dětmi grilování, uspořádejte si doma módní přehlídku, přestavte společně dětský pokoj nebo se konečně dejte do stavby domečku na stromě. Menší děti ocení také stavbu domácího pískoviště nebo alespoň malého dětského hřiště.

Udělejte svým dětem nezapomenutelné prázdniny, aby měly na co vzpomínat a o čem vyprávět ve škole, až se paní učitelka zeptá, co v letních měsících zažily.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno