Jak zabezpečit rodinu při cestě do zahraničí

0

family-1613592_960_720

Hlavní dovolenková sezóna je sice už za námi, ale Češi cestují celoročně. Někteří kvůli práci, jiní za odpočinkem i zábavou, protože mimo prázdniny a zimní měsíce jsou levnější letenky i ubytování. Plánujete-li rodinný odpočinek mimo ČR, měli byste věnovat pozornost zvlášť bezpečí cesty.

Nezáleží na tom, zda cestujete s dětmi, do problémů se mohou dostat i dospělí. Nejhorší jsou zdravotní potíže, které by možná doma byly docela snadno řešitelné, ale bez znalosti zahraniční zdravotní péče je to složité. Nehledě na částku, kterou vás to bude stát.

 

Co vám pomůže při zranění v zahraničí?

Každopádně dobré cestovní pojištění. To vás sice neochrání před zraněním, ale ochrání vaši peněženku. Navíc, pojišťovny obvykle provozují asistenční infolinku, na kterou zavoláte, a kvalifikované osoby vám poradí, jak se zachovat a kde vyhledat nejbližší zdravotnickou pomoc.

Kromě toho vám uhradí náklady spojené s lékařskou péčí. Budete-li vybaveni modrou kartičkou zdravotní pojišťovny, měli by vás ošetřit ve všech zemích Evropské unie, avšak pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních a za stejných podmínek, jako místní obyvatele. A zdarma to rozhodně nebude. Jakmile si ale zajistíte cestovní pojištění, máte jistotu, že výdaje nepůjdou z vaší kapsy.

 

Jak poznat dobré pojištění?

Při jeho výběru byste se rozhodně neměli řídit jen limity, do kterých pojišťovna proplácí výdaje. Je to jen jeden z důležitých aspektů. Mnohem více záleží na tom, jak rychle vám pojišťovna v případě problémů pomůže (proplatí výdaje, poskytne informace telefonicky) a co vše za vás uhradí a v jakých případech vás ochrání.

Správné cestovní pojištění by také mělo být přizpůsobené typu vaší cesty. Něco jiného je potřeba na dovolené u moře, rozdílné služby se budou hodit na horách. Jediným opravdovým specialistou je z tohoto hlediska ERV Evropská pojišťovna, která má v Česku největší podíl na trhu cestovního pojištění. Už čtrnáctkrát za sebou byla vyhodnocena veřejností a cestovními kancelářemi jako pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním a podesáté získala ocenění Pojišťovna roku. Svým klientům vychází vstříc, a proto pro ně má připravenou nabídku pojištění podle typu cesty.

 

Typy pojištění podle vaší cesty

ERV Evropská nabízí dva hlavní typy pojištění, které si lze libovolně vylepšit a upravit. Tím prvním je  celoroční cestovní pojištění MultiTrip, které je v Česku absolutním unikátem. Jedná se o službu, jež pokryje celou rodinu na dobu 365 dní. Nezáleží na počtu cest, jste chránění, kdykoliv vyjedete za hranice, ať už společně jako rodina, nebo jednotlivě. Cenově se vyplatí, když cestujete minimálně třikrát do roka.

Druhým oblíbeným prvkem je pojištění do zahraničí Sbaleno, které je vhodné pro samostatné cesty. Začíná na ceně 36 Kč za den podle typu konkrétních vybraných služeb. Připraveno je několik základních variant zahrnujících například pobyt u moře, na horách, výlet za extrémními sporty i za poznáním. Pokud nepotřebujete nic speciálního, balíčky vám bohatě vystačí tak, jak jsou nastavené. Případně je možné si doplatit připojištění svého kola apod. Při cestě do zahraničí plánované dlouho dopředu či speciálně při cestování s dětmi se určitě vyplatí uvažovat o pojištění storna zájezdu.

Možností je hodně a ne všechny jsou úplně nutné, ale základní ochranu zdraví byste měli mít zajištěnou. Buďte zodpovědná a pojistěte celou rodinu za pár korun a za pár minut. U ERV Evropské se to dá zvládnout online .

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno