Jarní oddech u moře? Letový řád z Prahy nabízí desítky úžasných destinací!

0

Strávit Velikonoce u moře? Proč ne! Letový řád nabízí pro toto roční období nespočet přímořských destinací, kde už panují příjemné teploty přesahující 20 stupňů Celsia. Dny se navíc prodlužují a lze si užívat pobyt naplno při procházkách, turistice i objevování místních pamětihodností nebo gastronomie. Kam vyrazit za teplými slunečními paprsky?

Egypt jako stálice v jarní nabídce

Příjemné teploty, koupání a bohatý podmořský život lákají do Egypta, kam si lze zaletět právě v tomto období. Létá se pravidelně několikrát týdně do letovisek Hurghada i Marsa Alam. Obě střediska jsou ideální pro slunění i šnorchlování. Sportovní nadšenci jistě uvítají možnost potápění z lodi nebo vyjedou na výlet na čtyřkolkách do pouště. Mezi neskonalé výhody letošních cest do Egypta patří příznivé ceny ubytování v těch nejluxusnějších hotelech a liduprázdné pláže i pamětihodnosti.

Ostrovy věčného jara

Obdobně oblíbenou destinací jsou Kanárské ostrovy, na kterých panují příjemné jarní teploty vhodné pro objevování přírodních krás i místní gastronomie. Právě jaro je ideální na turistické výšlapy do hor. Nabízí se objevit nejvyšší horu celého Španělska, která se nachází na Tenerife nebo obdivovat přehrady Chira, Soria a soutěsky na vedlejším ostrově Gran Canaria. Stačí koupit letenky, zaparkovat na letišti a během několika málo hodin se ocitnete na Ostrovech štěstí, jak se Kanárům mezi místními říká.

Lákavá jižní Itálie

S nabídkou pro turisty nezůstává pozadu ani jižní Itálie, která sází na pohostinnost, vytříbenou gastronomii i lidmi nezahlcené pláže i památky. Příjemné teploty nabízí slunění, koupání je sice ještě pro otužilce, ale vynahradí to dozajista místní speciality, které doplňují jedinečná lokální vína nebo grapy a ovocné pálenky. Jaro je perfektní čas nejen pro gastronomické zážitky a ochutnávání specialit, ale i pro objevování starověkých, středověkých či barokních památek, na které je jih Itálie opravdu velmi bohatý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno