Je důležitý tvar psího pelechu?

0

Všimli jste si někdy, že pelíšky pro menší plemena jsou zpravidla kulaté, zatímco pro ty větší mají tvar obdélníku? Hraje tvar pelechu roli v pohodlí psa?

Na výběr dnes máme opravdu mnoho typů a druhů pelíšků pro psy. Liší se nejen designem, barvou a materiálem provedení, ale také tvarem. Ten většinou řešíme až jako poslední, přesto ale má své opodstatnění a určitý vliv na pohodlí psa. Málokdy o tom ale majitelé vědí a vybíráme tak pelech spíše s ohledem na velikost, snadnou údržbu a příjemný materiál. I tvar pelechu ale může ovlivnit to, jak se v něm pes bude cítit a kolik času v něm bude chtít trávit. Kulaté psí pelíšky si oblíbí ti psi, kteří rádi spí stočení do klubíčka. Mohou mít zvýšený okraj, na který si pes pokládá hlavu a většinou jsou ve velikostech pro malá a střední plemena. Naopak pelechy pro velké psy mívají tvar obdélníku a mohou připomínat klasickou matraci, protože velcí psy většinou spí s nataženými packami a potřebují k tomu dostatek prostoru.

Obdélníkový tvar mívají i ortopedické pelechy pro psy, které jsou zpravidla vyplněné paměťovou pěnou. Ta se přizpůsobí tvaru těla a pomáhá udržovat páteř v ideální poloze.  Zlatou střední cestou jsou pak oválné psí pelíšky, ve kterých se pes může stulit do klubíčka i si užít dostatečného prostoru kolem sebe. Pokud jsme majiteli psa menšího plemene, může být pro něj ideální volbou také pelíšek ve tvaru boudy nebo kukaně, kam se celý schová a má výrazný pocit bezpečí. Zároveň takový pelech udržuje uvnitř více tepla a také chrání před průvanem.

To, jaký tvar pelechu bude vyhovovat přesně našemu psovi, dopředu nevíme. Ale pokud pořizujeme pelíšek nový pro psa, kterého dobře známe, můžeme se zamyslet, který tvar by pro něj byl lepší a lépe mu vyhovoval. Každý majitel psa ale moc dobře ví, že pes si nakonec najde sám tu nejlepší polohu, která mu vyhovuje v pelíšku jakéhokoli tvaru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno