full screen background image

Kam s ním aneb kde nechat auto, když letíte na dovolenou

Čeká vás dovolená, na kterou se chystáte odletět z pražského letiště Václava Havla a přemýšlíte, jak se na něj dostat? Možností je více, ne všechny jsou pohodlné a ne všechny chceme využít. Každá má své výhody a nevýhody.

Odlet na dovolenou je vždy událost, na kterou se těšíme. Balení a nákupy vybavení probíhají týdny dopředu, plánujeme výlety a návštěvy památek a na cestu na a z letiště moc nemyslíme. Což se většinou ukáže jako chyba, protože předpoklad, jak si tam dojedeme autem, má několik trhlin. Tou základní je hlavně parkování u letiště. Začneme tak proto řešit i ostatní možnosti dopravy.

Když jsme sami nebo jedeme ve dvou, každý svůj kufr a malou tašku do vlaku nebo autobusu v pohodě doneseme. Co ale, když nás jede víc, máme děti a třeba prarodiče, místo malé tašky velké kufry a představa cesty vlakem nám celou dovolenou kazí? Opět se vrátíme k variantě dojet na letiště autem a opět musíme řešit, co na letišti s autem uděláme. Ideální je využít placené parkoviště v blízkosti letiště, nejlevnější ceny nabízí Parkia. Při včasné rezervaci místa vás může parkování na týden vyjít třeba jen na dvě tři stovky a bez stresu z toho, co se s vaším autem děje, když jste pryč. Rezervaci parkování můžete udělat online a nejlépe hned poté, co si objednáte zájezd nebo letenky. Čím dřív totiž rezervace proběhne, tím levnější cenu budete mít.

O to, jak se dostat z parkoviště na letiště už si starost dělat nemusíte. Parkia zajistí převoz vás i vašich zavazadel minibusem od auta až k letišti. Minibus je klimatizovaný, je vybaven i dětskými sedačkami pro bezpečnost při jízdě a od auta na letiště vás dopraví za necelých deset minut. Cena za přepravu je navíc už v ceně parkovného a tak se vážně nemusíte o nic starat. Možná jen o to, jestli máte dostatek opalovacího krému, zda vám sluší víc tričko nebo košile a jestli si na pláži dáte zmrzlinu nebo koktejl. A to jsou, přiznejme si, velmi příjemné starosti.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *