Karnevalové kostýmy pro děti se vám doma šít nevyplatí

0

Dříve se do šití karnevalových kostýmu pouštěly maminky doslova z donucení. Kdo nechtěl své dítě nastylovat pouze jako malou čarodějnici, na což se doma kousky obvykle našly, musel vzít do ruky šicí stroj a kostým ušít. Dnes je vše jinak. E-shopy s party sortimentem nabízí karnevalové kostýmy nejen pro děti, ale i pro dospělé. A jelikož běží karnevalová sezóna, pojďte se podívat, jakou maskou lze své dítě letos překvapit.

Karnevalové veselí je tady již po staletí

Karneval, masopust, fašang… To vše je označení toho samého svátku. Už od období Tří králů až po Popeleční středu trvá tzv. masopustní období. Co má ale slovo masopust společného s karnevalem? „Carni“ znamená v italštině maso. Tradice masopustních zábav sahá až do starověkého Říma. Svátek, který oslavoval blízký příchod jara, se později přetransformoval na křesťanskou tradici. I proto končí tzv. pochováváním basy, čímž se vlastně ukončuje období veselí před velikonočním půstem. Nejdůležitější částí masopustu je právě jeho závěr, který vrcholí rejem masek a masopustní zábavou. S karnevalem a zábavou v maskách je však spojeno celé masopustní období. Dokonce i plesová sezóna. Právě nyní máte tedy možnost i své děti zabavit na některém z karnevalů.

Vezměte děti na karneval

Karnevaly nechybí ve školkách, školách, pořádají jej též obce. S dětmi máte obvykle v tomto období hned několik možností si karnevalové veselí užít. Překvapení v podobě kostýmu čarodějnice si ponechte až na konec dubna a pálení čarodějnic. Masopustní karnevalové masky pro děti mohou být mnohem pestřejší. Vynechte též čerty, Mikuláše a anděly, stejně tak jako tykve a jiné halloweenské kostýmy. Konečně však můžete dítěti nabídnout všemožné kostýmy zvířat, princezen, draků, dinosaurů, klaunů, kostýmy související s vytouženým povoláním (například požárník, policajt) nebo ty, které napodobují oblíbené filmové či pohádkové postavy.

A jak vybrat nejlépe? Bude váš karneval plný dětských písniček Míši Růžičkové? Tak to je skvělé vsadit třeba na plyšové kostýmy opice, slona, tygra, velblouda a dalších zvířátek. Vždyť její repertoár se zvířátkovými písničkami (i kostýmy) doslova hemží. Klidně sáhněte po velikonočním králíčkovi. Holky nemohou zklamat masky víl a princezen. Kluci milují piráty a akční hrdiny.

Levné dětské karnevalové kostýmy rodinný rozpočet nenabourají

Nejlevnejsikostymy.cz nabízí obrovské množství oblíbených kostýmů a masek. Jsou velice propracované – kompletně od hlavy až k patě. K dispozici jsou ale i různé doplňky ke karnevalovým maskám, či dětské masky na obličej. Takto svoji princeznu snadno proměníte například na Annu z Frozen.

Vymódit se ale na karneval můžete i společně jako maminky s dcerou

Karneval obvykle absolvujeme spolu se svými dětmi. Tatínky stěží na akci dostaneme, do masky už jen skutečně velice výjimečně. Oblíbené však je obléct se do kostýmu i jako maminky. Nejlépe do stejného či podobného, jaký má dítě. Nebo tyto kostýmy vzájemně doplnit. Obě se se tak můžete obléct třeba jako oblíbená myška Minnie. Karnevalové kostýmy koupíte na Ptakoviny.com.

Společné rodinné kostýmy na karneval jsou hitem. Pro děti to pak bude ještě mnohem větší zábava. Zejména pro ty nejmenší, pro předškoláky, nebo dokonce pro batolata. Protože na maškarním se to dnes již i batolí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno