Kde všude se dá nalézt tolik důležitý vitamín C?

0

Rychlý přechod z takřka tropického léta do chladného až mrazivého podzimu dá zabrat nejen přírodě, ale především nám, lidem. Nepříznivé skokové změny teplot, kdy se jeden den koupeme v bazénu a druhý den choulíme pod teplou deku, se podepisují na našem zdraví i náladě. Důležité je myslet na preventivní opatření v podobě zvýšení přísunu potřebných vitamínů.

Nepostradatelný vitamín C nám pomáhá bránit se bacilům, zvyšuje naši obranyschopnost a působí jako perfektní antioxidant. Sami si jej vyrobit neumíme a tak je potřeba ho do těla dostat z alternativních zdrojů, z jídla a pití. Ideální denní přísun se pohybuje okolo 60 – 90 mg. Kde ho hledat a jaké potraviny si při našem pátrání vybírat? Možností, jak céčko do těla dostat, je opravdu mnoho, třeba tabletky nebo bonbóny s vitamínem C a samozřejmě pak i celá řada potravin. Hlavním základním kamenem je ovoce a zelenina, samozřejmě pokud možno v syrovém stavu, aby došlo k zachování vitamínů. Pomeranč má asi 40 mg na 100 g, nebo oblíbené kiwi celých 118 mg a brokolice 111 mg. Pokud za den sníte vyšší dávku než je stanovené doporučení, nestane se nic, přebytečný vitamín tělo bez jakéhokoliv užitku a negace vyloučí.

Pokud už vás nachlazení nebo chřipka přeci jen dostihne, dávku vitamínu C bychom měli rapidně zvýšit. Klasikou je například čaj s medem a citronem, velice vhodným doplňkem je i chutný nápoj Kombucha. Kromě vitamínu C obsahuje i další zástupce potřebných vitamínů a zdraví prospěšných látek, protože se jedná o čistě přírodní nápoj, který vzniká pomocí kvasinek a bakterií. Pomáhá celkově detoxikovat organismus i osvěží díky své chuti, kterou připomíná mošt.

Velmi často se stává, že vitamín C je považovaný za naprosto běžnou součást jídelníčku a tak jeho příjem nijak nehlídáme, můžeme tak mít jeho nedostatek. Pokud se o vás pokouší náznaky slabosti nebo únava, nachlazení či se jen necítíte ve své kůži, zvyšte příjem potravin s vitamínem C nebo mějte denní dávku po ruce ve formě malých tablet. Na www.puritas.cz si můžete vybrat jedinečné produkty s vysokým obsahem vitamínu C, které vám i zlepší náladu nebo dokonce pohladí chuťové buňky. S přicházejícím chladným počasím je potřeba myslet i na svou celkovou imunitu a úroveň odolnosti organismu a svému tělu pomoci bojovat s chladem i viry jak jen to jde. Vitamín C je skvělým základem pro to, abyste podzim přežili ve zdraví a s dobrou náladou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno