full screen background image

Když se ztratí lopatka

V našich domácnostech neustále někdo něco někam odkládá, schovává nebo ztrácí. Ponožky, které sežrala pračka, jsou legendární a neexistuje snad nikdo, kdo by se s tímto fenoménem nesetkal. Stejně jako se ztracenými klíči, založenými dokumenty nebo schovanou lopatkou.

O těch se tolik nemluví, ale i lopatky se přesouvají z místa na místo. Většinou má tahle úklidová pomůcka své místo, kde předpokládáme, že ji najdeme, když bude potřeba. Jenže často tomu tak není. Tu jsme potřebovali vymést něco z auta, pak se rozbila sklenička v kuchyni, potom bylo potřeba zamést podlahu v předsíni a lopatka ve všech případech hrála hlavní roli. A tak si většina z nás časem pořídí lopatku další, novou, aby byly doma alespoň dvě a k dispozici tak vždy minimálně jedna. Většinou to nepomůže, stejným způsobem jako ta první se začne přemisťovat i ta druhá.

Pomoc je jediná, vždy a bez výmluv nebo zdržování vrátit lopatku na své místo. A mít jasně dané, na co se která používá. Pro běžný úklid doma je ideální lopatka s pryžovou hranou, díky které nameteme všechno smetí jedním pohybem. U krbu nebo kamen by měla mít své místo úzká lopatka v krbové sadě spolu s háčkem a vyhrabávačem, se kterou můžeme snadno manipulovat s popelem i udržovat čisto v okolí. Kdo je majitelem krbu nebo kamen, tak právě starosti s popelem a zbytky dřeva na podlaze zná.

Na úklid chodby a venkovních prostor bychom pak měli mít lopatku zvlášť. Venkovní nepořádek, bahno nebo prach si nechceme tahat do bytu nebo domu a tak je lepším řešením si koupit lopatku speciálně na venkovní použití. Vybrat si můžete na www.blex.cz, u české firmy s více než stoletou tradicí. Když se totiž podíváte doma nejen po lopatkách, ale i po jiných pomocnících, tuhle značku na nich určitě najdete. No a rovnou tak vyřešíte neustálý problém s nedostatkem lopatek.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *