Kolostrum zná lidstvo už po staletí

0

Přijít na to, jak si posílit imunitu a získat obranyschopnost proti všem možným chorobám a bacilům se snaží lidé už od nepaměti. Samozřejmě s moderní technologií a poznatky to jde mnohem lépe, některé látky, jako například kolostrum, už ale lidstvo zná po staletí. Proč si ho všímat i v dnešní moderní době?

Inspirace v přírodě

Hned po narození, v prvních hodinách svého života, je každé mládě velmi náchylné k různým infekcím. V mléčných žlázách savců se proto po porodu vytváří mlezivo, kolostrum, které obsahuje imunoglobuliny. Ty povzbuzují náš imunitní systém, ale časem jejich hladina klesá, především vinou znečištěného prostředí, špatného životního stylu, antibiotik, setkáním organismu s nemocí i se zvyšujícím se věkem. Kolostrum podporuje náš imunitní systém, pomáhá u dlouhodobých nemocí a také u problémů, které způsobily viry a plísně. Obranyschopnost máme nejčastěji spojenou s vitamínem C, jen samotný by ale nic nezvládl, na imunitě se podílí mnoho dalších látek a faktorů.

Pro atlety i děti

Vhodné je kolostrum pro děti i dospělé a jeho pozitivní účinky na lidský organismus znali již starověké civilizace. Keltové ho dávali svým bojovníkům, když vyráželi do bitev a na dlouhé výpravy, protože věřili, že dodává sílu. V Řecku ho zase využívali atleti, kteří se po něm cítili lépe a podávali lepší výkony. V Egyptě bylo určeno pouze pro vyvolené duchovní a faraony, neboť se považovalo za dar boha Slunce. Pro zlepšení imunity i celkového stavu je proto dobré používat doplňky stravy, které kolostrum obsahují.

Na to, jak se cítíme a jak dobrou máme imunitu má samozřejmě vliv i celkový životní styl a strava. Zapomínat bychom neměli na pravidelné cvičení, dostatek odpočinku, kvalitní spánek a samozřejmě vyvážený jídelníček a potravinové doplňky, abychom svému tělu dodali dostatek vitamínů a minerálů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno