full screen background image

Kvalitní nůž je nejdůležitějším vybavením každého kuchaře

9b5eea5bcea9e3a03c34929b3128666d

Každý profesionální kuchař i domácí kuchařka potřebují k dokonalé přípravě pokrmů několik druhů kvalitního kuchyňského vybavení a nádobí. Velký důraz je v posledních letech kladen na kvalitu nádobí, kvalitu spotřebičů i kvalitu kuchyňského náčiní. Často ale opomíjíme nejdůležitější vybavení kuchaře, kterou potřebujeme při každém vaření – kuchyňské nože.

 

Nože mají zásadní vliv na efektivitu přípravy pokrmů

Každý profesionální kuchař vám potvrdí, že pro samotný proces vaření je nejdůležitější příprava pokrmů. Pokud příprava proběhne dostatečně kvalitně a efektivně, bude samotné vaření a tepelné zpracování jídel snadné. A právě krájení je nejčastěji prováděným krokem při přípravě jídel a zpracování surovin. S kvalitním nožem bude příprava snadná, s tím méně kvalitním se zbytečně nadřete a výsledek nebude dokonalý.

15581-fd-1564-back

Kvalitní nože zajistí nejen efektivní zpracování pokrmů, ale také výrazným způsobem ušetří čas. Už jste krájeli maso tupým nožem? Kolik pohybů musíte udělat, abyste ukrojili jeden plátek? S tupým nožem je zapotřebí několik pohybů a hodně síly. S ostrým nožem lze maso ukrojit na jeden pohyb.

 

Důležitá je ostrost a odolnost nože

Ostrost a odolnost nožů jsou nejdůležitějšími parametry, které je nutné při výběru sledovat. Odolnost musí být hned několikanásobná. Nože musí mít odolnou čepel proti poškrábání a zlomení, rukojeť nože musí být dostatečně odolná proti opotřebení s ideálním tvarem na uchopení, čepel se v rukojeti nesmí hýbat a také musí být nože snadné na údržbu. Kvalita oceli, ze které se vyrábí ostří, je tím nejdůležitějším parametrem. Tvrdost ostří zabraňuje otupení nožů při běžném užívání. Čím kvalitnější a lépe zpracovaná ocel, tím déle vydrží nože ostré.

15582-f-895d

Japonské nože patří k celosvětově nejuznávanějším

Japonci jsou národem, který je proslaven kvalitou svých mistrně zpracovaných kuchyňských nožů, ať co se týče ostrosti, tak i použitého materiálu. Není se čemu divit, tradice výroby se odvíjí od pověstných samurajských mečů. Umění dokonalého nabroušení ostří a tvrdosti oceli ale nevyužívají jen v oblasti mečů, ale také v oblasti kuchyňských nožů. Pravé japonské kuchyňské nože jsou proslavené na celém světě. Mezi nejuznávanější značku japonských nožů se řadí nože od TOJIRO Co. Ltd. Nože TOJIRO patří mezi největší a nejlepší výrobce kuchyňských nožů se zastoupením po celém světě.

15583-ff-br200

Každý profesionální kuchař vám potvrdí, že raději má jeden kvalitní nůž, namísto pěti méně kvalitních. A tento trend by se měl přenést i do českých domácností. K čemu vám bude 5 nožů, které se rychle otupí a práce s nimi nebude příjemná. Budete muset neustále nože brousit nebo kupovat nové. Lepší volbou je investice do kvalitního nože. Jeho pořizovací cena je v porovnání s cenami nožů v supermarketech vyšší, ale tato investice se vám vyplatí – nože Tojiro si nepořizujete na rok, ale budou vám spolehlivým pomocníkem po dlouhá léta.

 

Kde TOJIRO najít?

TOJIRO je celosvětově zastoupenou značkou, kterou používají ve své kuchyni nejen kuchaři a kuchařky v domácnosti, ale především profesionální kuchaři po celém světě. Výrobce nabízí hned několik sérií a desítky konkrétních druhů a velikostí nožů. Doporučujeme nakupovat nože u oficiálního distributora pro ČR, kterého najdete na noze-tojiro.cz. Při nákupu na tomto e-shopu budete mít jistotu, že nakupujete originální nože TOJIRO a ne jejich imitaci.

 

 

 

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *