full screen background image

Ledový čaj, to nejlepší letní osvěžení

Zda hledáte osvěžení a rychlý pocit ochlazení, sáhněte po ledovém čaji. Jeho příprava je velice jednoduchá, zvládnou to i děti, a odměnou je studený a lahodný nápoj z kvalitních surovin.

Zvlášť u ledového čaje se nemusíte omezovat jen na klasiku, tedy čaj černý či zelený. Rozhodně zkuste i jiné druhy, které jdou skvěle kombinovat s ovocem a experimentujte s různými chutěmi. Nebo nechte přípravu jen na dětech a uvidíte sami, jaký čaj vykouzlí.

Často opomíjený a přitom velmi chutný je rooibos neboli červený čaj. Svou barvu získává při fermetaci a sušení, tímto způsobem zpracování vynikne jeho výrazná medová chuť. Je silný a aromatický, neobsahuje kofein takže je pro děti velmi vhodný a dobře ladí s citrusy nebo jahodami, ale také s rybízem nebo sladkou vanilkou.

V létě stále oblíbenější bylinné čaje některé děti moc nemusí, jelikož je mají spojené se zimou a nemocí. Mnoho z nich však výborně chutná a s tou správnou kombinací ostatních surovin přesvědčíte k ochutnání dospělé i děti. V letních dnech pro základ ledového čaje zkuste osvěžující meduňkový, chladivý mátový či šalvějový. Bylinné čaje si skvěle rozumí s citrusy, medem a také čerstvými bylinkami.

Domácí ledový čaj je na přípravu velice jednoduchý. Čaj uvařte podle návodu (rooibos vyžaduje delší louhování, bylinné jsou naopak na čas citlivé) a potom nechte vychladit. Do džbánu pak přidejte čerstvé ovoce nakrájené na malé kousky, ochutit pomůže med nebo cukr podle chuti, využít můžete i bylinky či zeleninu. Velmi osvěžující kombinace je salátová okurka nastrouhaná nahrubo do mátového čaje a ochucená citronem a lžičkou třtinového cukru. Zkoušejte různé kombinace ovoce i různé typy čajů. Široký výběr různých druhů čajů najdete na www.puritas.cz a kromě nich i mnoho dalších produktů pro chuť a zdraví. Užijte si léto a objevte tolik nových chutí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *