Letní prázdniny jsou před námi. Jak se z toho jako rodič nezbláznit?

0

Za poslední rok jsme si jako rodiče užili času s dětmi až až. Možná by se dokonce dalo říct, že to pro mnohé pracující maminky a tatínky nebylo vždy zcela komfortní. A přestože jsou teď už děti všech věkových kategorií poctivě ve školách, zanedlouho tu jsou letní prázdniny, a to znamená jen jediné. Dva měsíce, kdy je potřeba vymyslet jak děti zabavit.

Naštěstí je situace už o něco lepší a mohou se konat nejrůznější kurzy, kroužky, tábory či letní školy.

Příměstské tábory

Schůdnou variantou pro pracující rodiče jsou pak i příměstské tábory, které letos již tradičně pořádá kreativní platforma Idea Creative, a to na dvou místech. Tábory se budou konat v červenci a v srpnu v Berouně a v Kladně. Většina termínu je však již zamluvená, a tak doporučujeme s rezervací neváhat.

Příměstské tábory se konají vždy od pondělí do pátku od rána do odpoledne. Počet dětí ve skupině je omezen maximálním možným počtem osmi dětí v Kladně a dvanácti dětí v Berouně a organizátoři slibují pestrý program. Děti se budou učit nejrůznější tvořivé techniky a hlavně stráví čas na čerstvém vzduchu v přírodě. V ceně je také zahrnut kompletní servis včetně obědu, svačiny, pitného režimu a veškerého potřebného vybavení na tvoření. Na vás tak je jen dítě dopravit na místo srazu a pak si ho zase vyzvednout.

A co příbuzní?

Během školního roku nebylo úplně jednoduché a kolikrát ani možné poprosit o hlídání vašich potomků příbuzné. Teď je ovšem situace kolem pandemie koronaviru již o něco klidnější. Nebojte se proto poprosit prarodiče, tetičky a strýčky, když nestíháte. Na oplátku pak zase můžete někdy pohlídat děti vy jim.  V ideálním případě vyšlete ratolesti k příbuzným hned na několik dnů v kuse, bude to ta nejhezčí doba plná dobrodružství pro ně a nakonec si i vy odpočinete.

Plány na léto pečlivě promyslete

Letní prázdniny jsou pro většinu rodičů jakousi bojovkou s cílem děti zabavit, utahat, unavit a ideálně ještě trochu vzdělat. Proto úplně chápeme vaše tendence naplánovat ty nejlepší a nejzajímavější výlety hned na začátku léta. Zkuste na to však jít pomalu a veškeré akce, které vás napadnou, si nejprve sepište na papír. Až poté je zkuste různě nakombinovat, například podle místa konání, rázu akce nebo i podle ceny vstupenky. Ne každý víkend vás musí stát majlant. Plánujte proto pečlivě a jednoduše řečeno, nevystřílejte si všechny náboje ihned. V srpnu si za tuto prozíravost zpětně poděkujete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno