full screen background image

Léto nám velí: do hladka!

Sukně, kraťásky a plavky jsou na léto základní výbava a celý rok se těšíme, až je ze šatníku budeme moci konečně vytáhnout. K dokonalosti však potřebujeme ještě jednu malou věc – hladké nohy bez jakýchkoliv chloupků. Někdo sází na žiletky, někdo na epilátory a někdo zase na depilaci.

Odstraňování chloupků, ale není jen módní novinku, různými možnostmi se o to ženy snažily odjakživa. Už v době kamenné podle historiků používaly ženy na holení lastury nebo ostré kameny, ve starém Římě se používala pemza a řecké ženy si chloupky poněkud drasticky opalovaly nad rozdělaným ohněm. Mistři v depilaci byli staří Egypťané, kteří využívali horký vosk podobně jako je tomu dnes, depilace byla součástí náboženského a očistného rituálu po koupeli a později využívali pro odstranění i těch nejjemnějších chloupků také třeba cukr v kombinaci s citronem a vodou.

Naštěstí dnes již podobné výstřelky pro hladké nohy i další části těla riskovat rozhodně nemusíme. Mnoho žen dává stále přednost žiletce a pěně či krému na holení, což je způsob rychlý a mnohem pohodlnější, ale s nejkratším účinkem. Naopak dlouhodobé výsledky má právě depilace, kdy jsou chloupky z kůže vytrhnuty i s kořínkem a trvá až několik týdnů, než se objeví úplně nové. Pro domácí použití jsou nejoblíbenější vosky, které se rozehřejí a nanesou pak na plochu, překryjí depilačním papírem a poté strhnou.

Při troše praxe se jedná o takřka bezbolestný proces, zvláště na nohou. Vosky se vyrábí v různých vůních i pro různý typ pokožky, aby použití bylo co možná nejpříjemnější. Pro citlivou a jemnou pokožku je pak vhodný vosk Lesní plody s ovocnou vůní a praktickou aplikační hlavicí, milovníci čokolády upřednostní vosk s její vůní a pro alergiky bude nejvhodnější vosk bez aromat. Vosky obsahují i hojivé látky, proto je možné je použít i na suchou nebo přecitlivělou pokožku, a také pomáhají celkově zpomalit růst nových chloupků. Na www.puls.cz můžete vybírat z pohodlí domova jak podle oblíbené vůně, tak podle typu pokožky z kvalitních přípravků, které jsou oblíbené i u renomovaných kosmetických salónů. Ano, máme to my ženy těžké a kráse musíme prostě něco obětovat, ale hladké nožky do sukní a plavek na celé léto za to stojí. Užijte si proto sluníčko!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *