Mainská mývalí kočka s velkým ocasem i srdcem

0

Toto plemeno řadíme dnes mezi nejoblíbenější. Největší zásluhu na tom má klidná povaha Mainských mývalích koček, nic je nerozhází a většinu času pouze stráví jen odpočíváním na vysluněných místech. Rozhodně není lovec, pokud tedy chcete kočku, která se o to postará, je lepší zauvažovat nad dominantnější kočkou, jakou je například Bengálská kočka. Ovšem oproti plemenu Ragdoll, které je extrémně klidné, jsou mainské kočky o něco temperamentnější a spoustu věcí si nenechají líbit – to ale neznamená, že jsou jakkoliv agresivní.

 

Historie a pověsti

Existuje mnoho teorií, jak toto úchvatné kočičí plemeno vzniklo. Nejčastěji se mluví o jakémsi zamilování mývala a kočky domácí, z jejichž vzájemné lásky postupně přirozeně vznikla Mainská mývalí kočka. Ale najdou se i tací, kteří zase zastávají více racionální pohled, tedy že tato kočka pochází z křížení několika kočičích plemen, jedním z nich má být údajně i podoba dnešní egyptské kočky Mau. Tuto možnost ovšem chovatelé i asociace odmítají, je tedy dodnes stále záhadou, a asi i v budoucnu bude, jak tato kočičí rasa přesně vznikla.

Moc se s ní nevyspíte

Mainské kočky jsou proslulé svým nočním řáděním. Pokud zrovna nebude moc aktivní, což u většiny lidí vede k tomu, že se nevyspí, můžete od ní očekávat například i zvláštní polohy, ve kterých spí – jednoduše bude se roztahovat přes celou postel, takže opět je riziko toho, že budete muset ustoupit a slevit ze svých nároků. K tomu všemu ještě můžete očekávat časté hlasové projevy, mňoukání, lehké křičení či zvuky podobné vrkání. Jedná se o čistě dokazování náklonnosti vůči svému majiteli, a tak není možné jí tyto projevy jakkoliv vytknout a mít za zlé.

 

Zem či výška?

Tyto kočky jsou zvířata, která jsou ráda na zemi, ale vyhledávají i vyvýšená místa, na kterých se mohou bez problémů slunit. Touto aktivitou tráví ve svém životě nejvíce času. Je proto zcela ideální jim domů pořídit vyvýšená škrabadla či domečky, na kterých si mohou hrát, škrábat a v případě potřeby i spát. Škrabadla, odpočívadla a další vybavení najdete na www.mujmazlik.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno