Máte málo energie? Začněte si připravovat smoothie!

0

Pořádná snídaně by měla tvořit samozřejmý začátek každého dne. Pokud si na ni ráno nenajdete čas, pak váš den nebude stát za moc. Přepadat vás budou chutě na sladké, zhorší se vám nálada, bude vám scházet energie, zpomalí se vám metabolismus. Vstaňte tedy o chvilku dřív a připravte si vydatnou a vyváženou snídani, která vás dostane do pohody.

 

Nutričně vyvážená pochoutka

A co by taková správná snídaně měla vlastně obsahovat? Chybět by neměly sacharidy s nízkým glykemickým indexem, které vás nadlouho zasytí. K nim patří hlavně ovoce, jako jablka, jahody, meruňky, pomeranče nebo švestky. Tělu dopřejte také dostatek bílkovin, které jsou nutričně velmi důležitou součástí stravy. Pochutnejte si proto na jogurtu, mléce či tvarohu. Zastoupen by měl být také zdravý tuk, který vám dodá energii na celé dopoledne. Vsaďte na avokádo, kokosový olej, semena a ořechy.

 

Sklenice plná zdraví

Jak ale ze všech těchto ingrediencí vykouzlit zdravou a chutnou snídani? Jednoduše – pomocí smoothie. Tyto lahodné nápoje představují skvělou možnost, jak do žaludku dostat něco hned ráno po probuzení a zároveň doplnit organismu všechny potřebné živiny. A to vše v jedné sklenici. Není proto divu, že se zdravé koktejly staly doslova hitem a jejich popularita stále roste. Velké oblibě se těší u všech, kteří se zajímají o zdravý životní styl, zabodujete s nimi však také u vašich dětí, které ovoci a zelenině zrovna dvakrát neholdují. Stačí zvolit ty správné ingredience a budou se oblizovat až za ušima, ani si nevšimnou, že jste jim tam přihodili neoblíbený kousek v podobě špenátu či brokolice.

Příprava raz dva

Příprava smoothies je až neuvěřitelně rychlá a jednoduchá, stačí si vzít k ruce ty správné pomocníky. Jedním z takových je vysokootáčkový smoothie mixér RM-500 od společnosti Orava, díky němuž si můžete už za pár minut pochutnávat na vašem oblíbeném nápoji. Suroviny dokáže zpracovat tak, že v nich uchová výživné látky, vitamíny i minerály a svými nerezovými noži při 23 000 otáčkách za minutu rozmixuje i tvrdé potraviny, včetně kostek ledu. S příkonem 500 W si hravě poradí i s přípravou šťáv, koktejlů, zmrzlin či ovocných dezertů. Oceníte u něj nejen pohodlnost a skladnost, ale také snadnou údržbu. Tak, přestaňte se už konečně vymlouvat na nedostatek času a dopřejte si snídani, kterou si zasloužíte!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno