Nábytek do kuchyně potřebuje barvy – podporují trávení

0

Při zařizování kuchyně by bylo chybou omezit se jen na nábytek s předem jasně daným účelem, který v případě potřeby jen stěží uplatníte v jiné místnosti. Pokud máte rádi změnu a neustále vymýšlíte, čím své bydlení oživit, dejte raději přednost nábytku z masivního dřeva v jednoduchých liniích, který se bude skvěle vyjímat kdekoliv. Protože kdo říká, že lavice nebo stůl původně určený do kuchyně musí na svém místě zůstat až do skonání věků?

S kuchyňskou linkou toho obvykle moc neuděláte. Můžete sice celý prostor sestavit z mnoha samostatných skříněk různých velikostí a typů, ale představa, že celý ten moloch za pár let rozptýlíte mezi chodbu, ložnici a obývací pokoj, abyste si mohli bez výčitek pořídit zbrusu novou kuchyňskou linku, je celkem naivní.

Opačnou cestou se ale můžete vydat při volbě různých doplňků: stoly, odkládacích stolků, posezení, dekorací apod. A jakými zásadami se při jejich výběru řídit?

 

Vybíráme nábytek z masivu do kuchyně

Především bychom měli mít na paměti, že veškeré vybavení kuchyně musí nutně pohlcovat prach, pachy a mastnotu, která se zde vyskytuje. Vybíráme tedy materiály, které se snadno čistí a které tak náročnému prostředí bez problémů odolávají. Moderním trendem je nábytek z masivu, který se snadno udržuje a v případě skutečně masivního zašpinění lze jednoduše zbrousit jeho povrchovou vrstvu a vystavit tak na odiv původní ničím nedotčenou strukturu dřeva.

Právě nábytek z masivu nebo nábytek z teaku umí dodat nenucenou eleganci jednoduchým liniím a tvarům, které si v našem bydlení tak ceníme. Není problém mu dodat jakékoli zbarvení. A jaké by to v případě kuchyně mělo být?

RAINBOW-1-Stolik-w-stylu-retro-z_[661]_1200

Teplé odstíny červené a růžové dodávají celé místnosti pocit tepla a zvyšují chuť k jídlu (pozor, růžová láká k větší konzumaci sladkého). Naopak studené odstíny apetit tlumí, zvláště to platí o chladné modři. Skvěle se také hodí odstíny béžové, žluté, zelené nebo neutrální bílé. Musíme se ale smířit s tím, že je na nich vidět každé smítko a nečistota – což nás ale donutí častěji uklízet, což je v kuchyni rozhodně třeba.

Přírodními prvky můžete vybavit i ostrůvek, které často slouží jako jakýsi předěl kuchyně nebo přídavné pracovní místo. Hodí se sem například vinotéka nebo půvabná soška oblíbeného zvířete. Vybírat můžete na stránkách e-shopu Silugo.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno