full screen background image

Objevte výhody samozavlažovacích květináčů

Nechcete do svého bytu pouštět členy své rodiny nebo přátele z důvodu zalévání květin v době vaší déletrvající nepřítomnosti? Nebo jen nemáte pravidelnou pracovní dobu a kolikrát se domů nevrátíte ani po 48 hodinách? S ohledem na pěstování květin je tento životní styl s jejich správným vývojem a růstem neslučitelný.

Pravidelná a rovnoměrně rozložená závlaha je pro rostliny více než důležitá. Právě z těchto důvodů nám dovolte představit samozavlažovací květináče, které se dokážou o vaše pokojové rostliny postarat i více jak jeden týden. Vše je založeno na velice jednoduchém principu dvou do sebe zaklíněných plastových nádob.

 

Jak samozavlažování květin funguje

Samozavlažovací květináče nejsou poháněné žádnou jinou energií než tou přirozeně fyzikální. Není zapotřebí žádné elektrické energie, baterií nebo slunečního záření. Tento důmyslný systém pracuje za pomocí dvou plastových nádob, které jsou spojené tzv. knoty.

Ve spodní nádobě je voda a v horní nádobě se nachází rostlina se zeminou. Za pomocí knotů se voda ze spodní nádoby dostává do substrátu. Vzniklá vzduchová kapsa mezi oběma nádobami zajišťuje dostatečný přísun potřebného vzduchu pro kořenový systém.

 slonov_kost___ern_z1

Samozavlažovací květináč Calimera

Představme si samozavlažovací květináč Calimera, který byl vytvořen českým designérem Janem Čtvrtníkem. Balení obsahuje příslušenství v podobě hladinoměru, knotu a pěstebního substrátu. Na první pohled se vám určitě zalíbí senzační vzhled povrchu. To je dáno unikátní úpravou plastového květináče za pomocí autolaku s vysokým leskem.

Samozavlažovací květináč Calimera od Jana Čtvrtníka obdržel prestižní ocenění reddot design award v roce 2012. Už jen tato trofej dokazuje nadřazenost námi recenzovaného produktu. Chcete taky nejlepší designový prvek pro rostliny ve vašem interiéru? Pokud ano, navštivte internetové stránky výrobce na webové adrese http://www.plastiaobchod.cz/.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *