Odpočinek v přírodě je všelék

0

Kam nechodí slunce, tam chodí lékař. Staré české rčení v sobě skrývá obrovský potenciál a málokdo si jej v dnešní zrychlené době dokáže uvědomit. Lidé cílí na výkon, a to jak v pracovní, tak ve volnočasové sféře. Po celém dni v kanceláři si chtějí dopřát trošku pohybu, a tak vezmou útokem fitnesscentra a dají si do těla na běžícím pásu nebo na rotopedu.

Nic proti ničemu, kdyby z denního diáře nevypadly chvíle strávené na čerstvém vzduchu a okamžiky v přírodě. Ty se díky shonu bohužel nedaří většině lidí adekvátně nahradit, a tak dřív nebo později dochází na problémy s imunitou. Předejít tomuhle zjištění jde alespoň formou víkendových pobytů. Člověk si fyzicky odpočine a díky kráse přírodních scenerií i psychicky odreaguje.

 

Pobyt venku se nedá ničím nahradit

Dokonalý relax lze začít nedaleko Machova jezera, v kraji básníka Máchy. Kokořínsko je vyhledávanou oblastí nejen v létě, ale svou krásu odhaluje především na podzim. Smíšené lesy v okolí skal a bývalých sídel šlechticů jsou pestrobarevně zbarveny a působí více, než uklidňujícím dojmem. Chvíle plné sentimentu a romantiky lze prožít na toulkách krajinou i při projevech místní pohostinnosti. Taková „dvojka bílého“, v příjemném hotýlku u hořícího praskajícího krbu, nemá chybu.

 

Nadopováni energií

Pro ty, kteří už jsou dosytosti podzimu nabaženi a touží už okusit první záchvěvy zimy, bude optimálnější cesta do jižních hor Šumavy. Šumava se svými vyhlášenými pláněmi a slatěmi dokáže nabídnout mrazivé noci, že se až dech tají, během rána vás odměnit odleskem rosy a pak už vás ze spárů prvních mrazíků vysvobodí hřejivé paprsky sluníčka. Víkend na Šumavě vám dodá tolik energie, se kterou vystačíte od teď určitě až do Vánoc a bez mrknutí oka zvládnete nastávající adventní šílenství.

 

Elixír života do vašich žil

Jako životabudič pak doslova zapůsobí nejvyšší moravské hory Jeseníky. Nejvyšší hora Praděd je vnímána za symbol pospolitosti, na níž se setkávají všechny národnosti i generace lidí. Výstup na její vrchol vyžaduje odhodlání a určitou fyzickou kondici. Pokoření výzvy a pohled z blízka na televizní vysílač s restaurací, který nahoře najdete, ale stojí za námahu. Jeseníky, to je pravý elixír pohody, na něž budete rádi vzpomínat.

Cesta z města, neboli krátkodobý výlet, či pobyt v přírodě, udělá doslova divy. Budete se cítit odpočatí, naplnění energií a dobrou náladou. Mějte na paměti, že vlivu flóry a fauny se nic nevyrovná a nic je nenahradí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno