full screen background image

Ovoce Acai – skvělé osvěžení na léto

Léto už nám pomalu klepe na dveře, i když počasí už pár týdnů léto připomíná. Vysoké teploty, slunečné dny a horké noci přišly s předstihem a spolu s nimi i naše letní chutě.

Podvědomě v létě odlehčujeme jídelníček, saháme více po ovoci a zelenině a celkově spíše zdravějším jídlům. V zimě naopak vyžaduje naše tělo spíše hutná a výživná jídla, která prohřejí a dodají dostatek energie. Je to dáno historicky a i když mnohé módní trendy ve stravování velí jinak, příroda se ošálit nedá. Moderní doba ale má své výhody a když nemáme po ruce čerstvé ovoce nebo máme jen některé, můžeme svým chutím pomoci ovocnými prášky. Třeba Acai prášek dodá smoothie, koktejlům i obyčejnému jogurtu nádech exotiky, lehce natrpklou chuť.

Palma Acai roste v tropických oblastech Střední a Jižní Ameriky a její plody obsahují vysoké množství antioxidantů, proteinu, vlákniny a mastných kyselin. Pro představu, acai obsahuje 30x více antioxidantů, než borůvky. V domovské Brazílii se ovoce acai konzumuje především pro dobití energie a podporu mozkové činnosti, ale i jako sexuální stimulant. Okouzlí vás ale především svou chutí, která je v acai prášku díky šetrnému zpracování velmi výrazná. Chutná čokoládově, lehce natrpkle, ale přitom svěže, jako směs lesního ovoce a čokolády. Do acai se zamilujete na první lžičku a tak není divu, že je oblíbenou součástí nejen smoothies a koktejlů, ale i zmrzlin, jogurtů a tvarohů nebo jen samostatně, prášek smíchaný s vodou.

Právě v létě v našem jídelníčku vede ovoce a vše, co je svěží, šťavnaté a působí na nás chladivě. Kromě domácích a lokálních produktů rádi zkoušíme i různé exotické ovoce, testujeme nové recepty a experimentujeme s kombinacemi chutí. Acai je ovoce, které byste neměli minout bez povšimnutí a do své kuchyně ho pozvat. Stejně jako další ovocné a zeleninové prášky, které najdete v nabídce www.novafood.cz. Zkuste třeba červenou řepu, zelený ječmen nebo banán a vykouzlete si dobroty plné letních chutí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *