Partnerský rozchod: jak se s ním lépe vyrovnat?

1

V životě nás může potkat hned několik nepříjemných událostí. Jednou z nich je právě rozchod s milovanou osobou, se kterým je třeba se vypořádat. Zjistěte, jak takovou situaci lépe zvládnout.

Je třeba být šťastní jen sami se sebou

Abyste dokázali být šťastní ve vztahu, je třeba být nejprve šťastní sami se sebou. Šťastné partnerské vztahy totiž vznikají z nadbytku lásky a hojnosti toho, co uvnitř sebe máme k dispozici.

Pokud bude váš vztah založen na správné energii, v podstatě přitahuje dva vnitřně silné jedince. A ti mohou následně společně vytvořit něco většího. Oproti tomu nemocné partnerské vztahy bývají často postaveny na strachu ze samoty a neschopnosti postarat se o sebe samé.

Pro tyto vztahy se lidé často rozhodují z toho důvodu, že v sobě chtějí zalepit pomyslné černé díry. Nicméně pravdou zůstává, že partnerské vztahy postavené na špatných základech se dříve nebo později zhroutí.

TIP: Využijte tuto příležitost pro svůj osobní růst a zúčastněte se kurzů osobního rozvoje.

Jakými fázemi člověk po rozchodu prochází

Psychologové se shodují v tom, že člověk většinou po rozchodu prochází několika fázemi. Pojďme si je představit.

Jako první zpravidla na scénu přichází obrovský šok. Máme tendenci sami sebe přesvědčovat, že to nemůže být pravda a že se pravděpodobně jedná jen o nějaký omyl, který se brzy vysvětlí.

Později se v nás probudí hněv a určitá míra agrese. Chceme našemu bývalému příteli (nebo přítelkyni) ukázat, o co všechno přišli. Často se také svým blízkým svěřujeme se všemi chybami, které nám na druhé polovičce vadily.

Pro třetí fázi je charakteristické naše přání, abychom nezůstali na ocet. Máme tendenci se pouštět do krátkodobých známostí, díky nimž si chceme dokázat, že je o nás stále zájem. A posilujeme tak naše sebevědomí.

Pozdější fáze bývá označována také jako období temna. Přepadají nás pocity, že všechno dobré je nenávratně pryč a vyprchává z nás naděje v lepší zítřky.

Postupem času však na scénu přijde poslední fáze, a to smíření. V tuto chvíli se dokážeme v klidu uvědomit, že všechno zlé může být pro něco dobré.

Více článků z oblasti osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.

1 komentář

  1. Dobrý den,
    mě hodně pomohlo se navrátit ke své ženskosti a k tomu, kdo já jsem a co doopravdy chci. Může to znít zváštně, ale šla jsem na erotickou masáž a konečně jsem poznala svojí intimitu. Takže za sebe doporučují

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno