Pokoj pro malého studenta

0

Vaše dítko vyrostlo a dětský nábytek je potřeba vyměnit? Potřeby dítěte a rozměry nábytku již nevy-hovují? Je čas na zařízení nového dětského království. Při zařizování nového pokojíku se řiďte záli-bami Vašeho potomka, aby se mu v jeho pokoji líbilo a cítil se důležitý, že se na proměně podílí. Nábytek kupte kvalitní, investice se vyplatí, stačí pak obměnit pouze dekorace nebo výmalbu a ne-musíte měnit celé vybavení.

Dětskou postýlku vyměňte za klasické lůžko. Šířku podřiďte rozměrům pokoje – zvolit můžete jed-nolůžko o šířce 80-90 cm, nebo pohodlné 140cm lůžko. Chodí-li k Vám přespat návštěvy, nebo ka-marádi, zvažte pořízení postele s výsuvným lůžkem navíc. Spaní pro hosta tak budete mít připravené snadno a rychle. Šatní skříň pořiďte v rozměru, který pojme oblečení a třeba i sportovní výbavu stu-denta. Vše bude mít uloženo ve skříni a pokoj tak bude působit uklizeně. Odpadne Vám rozčilování s poházenými věcmi, které nemají své místo. Pořádek by si měl student, nebo studentka udržovat ve svém pokoji sám od nejútlejšího věku.

Dalším nezbytným vybavením, na kterém byste neměli šetřit je pracovní stůl s kvalitní židlí a lampou. Psaní domácích úkolů, nebo práce na notebooku tak bude zábavnější a o to pohodlnější. Stůl se šuplíky, jež umožňuje schovat všechny pastelky a sešity, bude uklizený a připravený k tvoření dět-ských projektů. Pokud Vám prostor pokoje dovolí pořídit knihovnu, nebo skříňky k uložení časopisů a knih, bude studentský pokoj dokonalý. Na knihy postačí i police na zdi – využijte volný prostor. Na volnou stěnu můžete zavěsit i konzoli s TV.

Zbývá zvolit dekorace. Vyberte styl pokoje, co se po měsíci neokouká. Zeptejte se potomka, jaké barvy chce mít na zdi a povlečení, zda vyberete oblíbeného animovaného hrdinu, nebo pokojík vyla-díte dle koníčků dítěte. Povlečení s baletkou, nebo fotbalistou po čase snadno vyměníte, tapeta s poníky se mění složitěji. Vše si dopředu rozmyslete a do realizace se pusťte společně s potomkem, budete mít vzpomínky na společný velký projekt a malý designér se bude rád chlubit svým novým pokojem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno