Polévka je grunt – a na podzim to platí dvojnásob!

0

Podzim udeřil v plné síle. Kromě krásně zbarvené krajiny je s ním však spojené i ochlazení. Na něj bychom měli zareagovat nejen změnou našeho šatníku, ale i změnou našeho jídelníčku. Studené saláty a syrová jídla, kterým jsme holdovali v létě, je třeba nahradit vydatnějšími a teplejšími pokrmy. Nejlepší službu nám prokážou polévky. Víte, proč a které byste si měli naservírovat?

 

Proč je zařadit do jídelníčku

Polévky mnozí z nás vyřadili ze svého jídelníčku. Jedni na ně nemají dobrou vzpomínku ze školní jídelny, druzí je nestíhají připravit, další na ně nejsou zvyklí, protože je u nich doma prostě neservírovali, jiní se bojí, že by po nich přibrali. Teď ale nastal čas, aby se do naší stravy zase vrátily. Obsahují totiž důležité živiny, které tělo dobře zpracovává. Navíc nesmíme zapomínat ani na další důležité funkce, které oceníme zvlášť v nynějších chladnějších dnech – zahřejí naše tělo a pomáhají nám s dodržováním pitného režimu, který máme tendenci zanedbávat.

 

Po kterých sáhnout

Polévek existuje velké množství. Husté krémy, ve kterých stojí lžíce, dovedou klidně nahradit celý oběd nebo večeři. Stačí do nich přidat zdroj bílkovin v podobě masa, vejce nebo sýru. Silné čisté vývary si pak mohou bez obav dopřát i ti, kteří počítají kalorie a hlídají si svoji štíhlou linii. Nejlépe jsou na tom v tomto ohledu zeleninové vývary, které se chlubí velmi nízkou energetickou hodnotu, bát se ale nemusíte ani těch drůbežích či hovězích.

 

Jak si je uvařit

Polévky nejsou náročné na přípravu, takže jestli vás nebaví stát dlouhou dobu u kamen, budou pro vás tou správnou volbou. Dnes navíc doba pokročila, a tak se při jejich vaření obejdete dokonce i bez plotny. K dispozici máme šikovné přístroje, do kterých stačí jen umístit potřebné suroviny, zapnout a s ničím dalším si už nemusíte dělat starosti. Řeč je o multifunkčním mixéru RMH-900 od společnosti Orava. Ten zvládne zdravou domácí polévku připravit raz dva a přesně podle vaší chuti, od jemných vývarů až po husté syté polévky. Pochlubit se může výhřevným tělesem s příkonem 900 W a třemi teplotními stupni. Nabízí osm přednastavených programů, vedle polévek vykouzlí i omáčky či populární smoothie, umí vařit, mixovat i drtit led. Nejedna hospodyňka jistě ocení funkci časovače, díky čemuž bude polévka připravená na konzumaci v přesném čase. Najednou zvládne uvařit 1,4 litry polévky. Myslelo se také na bezpečnost, proto na víku nechybí pojistka, která zabrání nepříjemnému opaření. Vaření tak už nemůže být snazší!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno